DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Drewno: źródło materiału i energii

ITD

Autor: dja
Źródło: ITD
Data: 2007-05-07


Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i potrzebom środowiska naukowców i przemysłu, Instytut Technologii Drewna wraz z europejską siecią naukową InnovaWood, skupiającą ponad 70 ośrodków z 25 krajów, organizuje międzynarodową konferencję pt. "Wood: source of material and energy" (Drewno: źródło materiału i energii).

Konferencja adresowana jest do szeroko rozumianych środowisk sektora leśno-drzewnego i sektora energetycznego, zarówno naukowców, jak i praktyków, wśród których znajdują się leśnicy, producenci wyrobów drzewnych, producenci biopaliw, pelletów i urządzeń do pelletów, przedstawiciele sektora energetycznego oraz członkowie sieci InnovaWood (reprezentanci sfery b+r i środowisk akademickich związanych z sektorem leśno-drzewnym).

Konferencja odbędzie się 25 czerwca br. w Poznaniu (w hotelu "Mercure"). Po jej zakończeniu przewidywane są - otwarte dla wszystkich zainteresowanych - warsztaty tematyczne sieci InnovaWood. Następnego dnia, tj. 26.06.2007, planowany jest objazd studyjny, będący atrakcyjnym rozwinięciem problematyki Konferencji.

Organizatorzy są przekonani, że przedsięwzięcie to stworzy unikalną okazję do poszerzenia przez polskie i europejskie środowiska leśno-drzewne i energetyczne - wiedzy merytorycznej i praktycznej z zakresu różnych aspektów wykorzystania drewna. Jest to bowiem problem aktualny nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Szczegóły i zgłoszenia do udziału w Konferencji - na stronie www.itd.poznan.pl oraz www.innovawood.com .


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz