DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Maj w powsińskim Ogrodzie Botanicznym

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-02


Wiosna rozgościła się już na dobre. Słychać nie tylko ćwierkające na łąkach i w lasach ptaki. Podziwiać można także wspaniałe wiosenne kwiaty - maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w przyrodzie. Przekonać się o tym można m.in. odwiedzając Ogród Botaniczny PAN w Powsinie...

W maju na szczególną uwagę zasługują azalie. Te zrzucające liście na zimę różaneczniki odznaczają się różnej wielkości kwiatami w barwie od białych do ciemnoczerwonych a także w różnych odcieniach żółci, pomarańczy i fioletu. "Niektóre odmiany posiadają nawet pełne kwiaty. Te odmiany, które wywodzą się od azalii pontyjskiej odznaczają się bardzo intensywnym zapachem" - opowiada.

Magnolia liliflora 'Nigra'
Na początku maja można jeszcze obserwować kwitnienia magnolii pośredniej. W pełni kwitnienia jest tzw. magnolia czarna (Magnolia liliflora 'Nigra') o kwiatach ciemnopurpurowych, prawie czarnych. Koniecznie, jak podkreśla Wojciech Dmuchowski, należy zwrócić uwagę także na kwitnący w arboretum judaszowiec oraz pigwowce.
(...)
Kolorami zachwyca także ogród, w którym kwitną rośliny bylinowe. "Biało kwitnące gęsiówki, żółte smagliczki, fioletowe i różowe żagwiny występujące w dużych płatach zawsze przyciągają wzrok zwiedzających. Pod koniec maja zakwitają tawułki mające kwiaty białe, fioletowe, różowe i czerwone, które są dumą naszego Ogrodu" - podkreśla pracownik Ogrodu.

Dębik ośmiopłatkowy

W największej w kraju kolekcji roślin górskich zwracają uwagę kwitnące: pierwiosnki, gęsiówka i urdzik karpacki. W drugiej połowie miesiąca pięknie prezentują się goździki, posłonki i dębik ośmiopłatkowy.

PAP - Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz