DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

FAKRO uzyskało certyfikat FSC z NEPCon

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2007-04-23


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit organizacji wielooddziałowej Fakro PP Sp. z o.o. w Nowym Sączu. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-002223, obowiązujący w okresie od 2 marca 2007 roku do 1 marca 2012 roku.

Firma FAKRO to polska prywatna firma rodzinna. Jest obecnie liderem w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce. Firma powstała w 1991 roku, jest producentem szerokiej gamy okien dachowych o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania w tym m.in.: okien obrotowych, okien uchylno-obrotowych, okien kolankowych i świetlików dachowych. Fakro jest także producentem składanych schodów strychowych. Odpowiadając na wzrastające potrzeby i oczekiwania klientów, firma nieustannie wzbogaca swoją ofertę, wdrażając nowe technologie i nowe produkty. Obecnie wyroby firmy sprzedawane są we wszystkich krajach europejskich, a także na innych kontynentach: w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii, Australii, Chille, Japonii, Chinach i RPA.

Koordynator Gospodarki Drewna firmy Fakro - Jarosław Dyrek – następująco wypowiada się na temat certyfikacji FSC: „W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost zainteresowania ze strony konsumentów wyrobami wykonanymi z drewna pochodzącego z lasów certyfikowanych czyli dobrze zarządzanych. Najważniejsze w certyfikacji FSC jest to, że jego zasady uwzględniają ekonomiczną opłacalność, są korzystne społecznie i zapewniają ochronę przyrody w lasach.”


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz