DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Egzotyczne nowości Barlinka. Unikatowa grupa podłóg na rynku

Barlinek

Autor: informacja prasowa<br><font color=gray>opr. JR</font>
Źródło: Barlinek
Data: 2007-04-19


Barlinek wprowadza do oferty deski barlineckiej grupę jednolamelowych podłóg w nowej szerokości 18 cm. Dobór gatunków i ich bogaty wybór stanowią o wyjątkowości tej oferty na rodzimym rynku. Pierwsze podłogi - merbau i jatobe - pojawią się w sprzedaży już w drugim kwartale b.r.

<center><b> <font color=darkcyan> <b> fot. BARLINEK </b></font></center><center><b> <font color=darkcyan> <b> fot. BARLINEK </b></font></center>

Warstwy dekoracyjne nowej grupy podłóg Barlinka są wykonywane z jednego, dużego fragmentu drewna o wymiarach 18 na 220 cm (szerokość i długość). Pozwala to na wyeksponowanie znacznych powierzchni usłojenia i barwy drewna na każdym elemencie podłogi, co sprawia, że podłoga wygląda wyjątkowo elegancko.
W założeniach firmy jest wprowadzenie w nowej szerokości i jednolamelowej estetyce kolejnych gatunków egzotycznych, w jakich dostępna jest tradycyjna deska barlinecka.

Sucupira, ipe i cumaru
Ale to nie wszystko. W sprzedaży pojawią się także zupełne nowości w postaci gatunków: sucupira, ipe i cumaru. Drewna te wyróżniają się bardzo wysoką twardością, dającą, tak pożądaną w podłogach, odporność na uszkodzenia mechaniczne. Cechuje je również intensywna, głęboka barwa w różnych odcieniach ciepłego brązu. Podłogi jednolamelowe wykonane z tych cenionych i rzadkich gatunków drewna będą prawdziwą gratką na rynku.

Posadzki wykonywane z dużych fragmentów drewna to już nie moda, ale coraz silniej zaznaczający się trend w projektowaniu wnętrz, który będzie obowiązywał przez najbliższe lata. - mówi Katarzyna Dżus, architekt wnętrz. Na szczególną uwagę zasługują jednolamelowe podłogi z gatunków egzotycznych. Deski barlineckie ipe, cumaru czy merbau sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów, którzy poszukują nietuzinkowych dekoratorskich rozwiązań.
Mocnym uzupełnieniem oferty nowej grupy podłóg Barlinka będzie oddzielna linia desek barlineckich z warstwą dekoracyjną wykonaną z drewna dębu. Będą one produkowane w kilku zabarwieniach powierzchni oraz z fazowaniem krawędzi.

Nowa grupa jednolamelowych desek
Nowa grupa desek barlineckich stanowi unikatową propozycję na rodzimym rynku. Podobne w estetyce podłogi lite kojarzone są słusznie z wysokimi kosztami zakupu. Natomiast lite deski egzotyczne, z uwagi na bardzo wysoką cenę surowca, to już absolutna rzadkość.

Technologia wykonania trzywarstwowej deski barlineckiej umożliwia wykorzystanie najdroższego drewna jedynie w trzeciej, dekoracyjnej warstwie podłogi, co znacznie obniża jej koszty i sprawia, iż jest ona przystępna cenowo. Jest tak nawet przy wykorzystaniu najdroższych gatunków egzotycznych. Przy niższej cenie, cała konstrukcja podłogi zbudowana jest z drewna i zachowuje jego wszelkie właściwości zdrowotne, eksploatacyjne i estetyczne. Co więcej, warstwowa konstrukcja deski ogranicza niekorzystną pracę drewna. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania szpecących szczelin przy typowych dla naszego klimatu wahaniach temperatury i wilgotności. Stanowi to o istotnej przewadze deski barlineckiej nad podłogami z dużych fragmentów z litego drewna. Optymalna grubość warstwy licowej deski umożliwia ponadto kilkukrotną renowację jej powierzchni (zeszlifowanie i ponowne lakierowanie).
Nowa grupa jednolamelowych desek barlineckich będzie oferowana w dwóch rodzajach wykończenia powierzchni: lakierze i oleju naturalnym. Wprowadzenie pełnej oferty planowane jest do końca b.r. Podłogi będą objęte 30-letnią gwarancją.

Egzotyczne nowości Barlinka. Unikatowa grupa podłóg na rynku (Zdjęcia: 3)

<center><b> <font color=darkcyan> <b> fot. BARLINEK </b></font></center><center><b> <font color=darkcyan> <b> fot. BARLINEK </b></font></center><center><b> <font color=darkcyan> <b> fot. BARLINEK </b></font></center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz