PODŁOGI DREWNIANE

Barlinek buduje fabrykę w Rosji

1257 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Barlinek buduje fabrykę w Rosji

Autor: dja Źródło: Barlinek 1 min czytania
Barlinek poinformował o ustaleniu lokalizację fabryki podłóg drewnianych w Rosji. Zakład powstanie na północy kraju w Czerepowcach, ok. 500 km od Moskwy.
fot. Barlinek

Produkcja w nowej fabryce powinna rozpocząć się w końcu 2008 roku lub wiosną 2009 roku - poinformował na konferencji prasowej kontrolujący spółkę Michał Sołowow.

Koszt inwestycji szacowany jest na 50-55 mln euro. Moce produkcyjne nowego zakładu mają wynieść ok. 2 mln m2 warstwowej deski podłogowej rocznie. Produkcja fabryki kierowana będzie wyłącznie na potrzeby rynku rosyjskiego.

Barlinek należy do czołówki światowych producentów podłóg drewnianych. Zakład w Barlinku posiada zdolności produkcyjne przekraczające 6 mln m2 podłóg rocznie. Są one wykorzystywane w 100%. Spółka planuje dalszą ekspansję, jednak w tym celu budowane są nowe zakłady po za granicami kraju. Na ukończeniu znajduje się budowa fabryki na Ukrainie, której moce produkcyjne wyniosą ok. 2 mln m2 deski.

Po Ukrainie i Rosji kolejny zakład produkcyjny Barlinka powstanie najprawdopodobniej w Rumunii.

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd