DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Swarzędz Meble: Umowa z producentem mebli Loft

Swarzędz Meble

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2007-04-07


Swarzędz zawarł umowę o współpracy i partnerstwie strategicznym z producentem mebli tapicerowanych Loft sp. z o.o. Obie strony w umowie określiły szczegółowe zasady współpracy tak, aby w przyszłości mógł być zrealizowany cel strategiczny jakim jest przejęcie przez Swarzędz Meble SA firmy Loft, na warunkach wynikających z wycen rynkowych i na zasadach określonych przez strony umowy. Planowane przejęcie sfinalizowane ma być do końca bieżącego roku.

Na podstawie zawartej umowy firmy podejmą współpracę w zakresie produkcji i dystrybucji mebli tapicerowanych w kraju i za granicą, produkowanych przez firmę Loft i sprzedawanych przez Swarzędz w swoich salonach sprzedaży i pod swoją marką.

Zgodnie z umową meble tapicerowane Swarzędz będzie kupować wyłącznie od spółki Loft, choć może korzystać z innych dostawców, gdyby nie spełniały one wyznaczonych standardów lub ilość zamówień przekroczyła zdolności produkcyjne spółki. Wielkość zakupów mebli tapicerowanych do salonów sprzedaży Swarzędza określono na 0,5 mln zł miesięcznie od lipca br.

Swarzędz Meble zastrzegł sobie również prawo pierwokupu marki produktów Loft, a firma Loft zobowiązała się do nie zawierania jakichkolwiek porozumień w zakresie przeniesienie lub udostępnienia praw do znaku firmowego lub marki Loft w okresie trwania umowy, która obowiązuje od 1 kwietnia 2007r. i zawarta została na okres 1,5 roku.

Loft zatrudnia około 100 osób. Przychody firmy sięgają 15-20 mln zł rocznie, z czego ok. 80% stanowi sprzedaż eksportowa.

W przedstawionej niedawno strategii Swarzędz Meble poinformował, że planuje wejść na rynek mebli tapicerowanych, który jest największym segmentem rynku mebli zarówno w Polsce, jak i w krajach europejskich.

W związku z przyjęciem nowej strategii Swarzędz Meble postanowił zakończyć współpracę z Mebelplastem, producentem mebli tapicerowanych, z którym umowę o współpracy podpisał rok temu.


Formularz zgłoszeniowy >>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz