DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek: Targi Kijów 2007 odzwierciedlają dynamiczny rozwój Ukrainy

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-04-06


W dniach 27 - 31 marca b.r. Barlinek zaprezentował się na Międzynarodowych Targach Architektura i Budownictwo w Kijowie. Już wkrótce polska spółka będzie największym producentem podłóg naturalnych na Ukrainie.

Barlinek na targach<br>w Kijowie, fot. BarlinekBarlinek na targach<br>w Kijowie, fot. Barlinek

Kijowskie Targi Architektura i Budownictwo należą do największych tego typu w tej części Europy. Wydarzenie z roku na rok organizowane jest na co raz większą skalę, co doskonale oddaje dynamiczny wzrost gospodarczy tego kraju. Zapowiedzi bumu budowlanego przyciągają największych producentów i inwestorów z branży.

Od kilku lat staramy się aktywnie śledzić i angażować w rozwój sektora produkcji podłóg na Ukrainie. - mówi Mariola Sykuła, Dyrektor Działu Marketingu Barlinek S.A. - Planowane na jesień b.r. uruchomienie fabryki deski barlineckiej w ukraińskiej miejscowości Winnica, uczyni nas największym producentem podłóg naturalnych w tym kraju. Targi w Kijowie to dla nas jeszcze jedna okazja do dalszego poznania specyfiki tutejszego rynku i spotkania z naszymi kluczowymi kontrahentami.

Nowością Barlinka zaprezentowaną w Kijowie były jednolamelowe deski barlineckie o szerokości 180 mm. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gatunki egzotyczne, w tym rzadko spotykane na rynku ukraińskim: ipe, cumaru i sucupira. Jeszcze w tym roku podłogi zostaną wprowadzone nie tylko na rynek polski, ale także ukraiński i rosyjski. Upodobanie odbiorców wschodnich do intensywnych i wyrazistych kolorów i wzorów znalazło odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu deską barlinecką padouk red-white. Ta bardzo dekoracyjna podłoga wykonywana jest z selekcjonowanych kolorystycznie elementów tego gatunku drewna.

Jedno z największych na targach, nowocześnie urządzone stoisko Barlinka przyciągało uwagę. Na ścianach wyeksponowano wybrane egzotyczne rodzaje deski barlineckiej oraz bogatą kolekcję podłóg z warstwą licową wykonaną z drewna dębu. W ciągu 4 dni stoisko Barlinka odwiedziło kilkuset gości. Odbyło się także wiele rozmów handlowych z potencjalnymi kontrahentami głównie z Ukrainy i z Rosji.

Międzynarodowe Targi Budownictwo i Architektura w Kijowie to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy. Szósta już edycja imprezy przyciągnęła ponad 900 wystawców z 25 krajów z całego świata. Łączna powierzchnia wystawiennicza wynosiła 50 tys. m kw. Według wstępnych szacunków targi odwiedziło ponad 45 tys. osób.

Barlinek: Targi Kijów 2007 odzwierciedlają dynamiczny rozwój Ukrainy (Zdjęcia: 2)

Barlinek na targach<br>w Kijowie, fot. BarlinekBarlinek na targach<br>w Kijowie, fot. Barlinek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz