DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pfleiderer zwiększył swoje udziały w Pergo

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2007-03-30


Na początku roku Pfleiderer AG poprzez swój szwedzki oddział Pfleiderer Sweden AB w drodze publicznej oferty nabył większościowy pakiet akcji Grupy Pergo, producenta paneli podogowych. Po zakończeniu transakcji i jej autoryzacji przez instytucje nadzoru finansowego holding Pfleiderer Sweden posiada 52,9 mln akcji, odpowiadających 98,87% udziału w głosach i kapitału akcyjnego Pergo. Zarząd Pfleiderer AG oświadczył, że trwają starania zmierzające do pełnego przejęcia Pergo, którego celem jest wzmocnienie pozycji Pfleiderera na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza w Północnej Ameryce.

fot. Pergofot. Pergo

Pod markami Uniboard i Pergo będą sprzedawane panele podłogowe w Ameryce a także w Europie Zachodniej. Mimo niezależnego pozycjonowania marek, część operacji takich jak zakupy, produkcja i logistyka będzie realizowana wspólnie w ramach koncernu. Zarząd liczy na zwiększenie penetracji rynku podłóg laminowanych przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności produkcji. Docelowo Pergo będzie zaopatrywane w HDF do produkcji paneli pochodzący z Pfleiderera, co ułatwi ekspansję również na rynku Europy Wschodniej.

Pfleiderer staje się jednym z wiodących dostawców podłóg laminowanych w Ameryce Północnej i Europie. Prognozy Zarządu zakładają zwiększenie łącznych obrotów koncernu z tytułu przejęcia Pergo o 300 mln EURO.

Silna pozycja Pergo wynika z doświadczenia oraz specjalizacji w produkcji i sprzedaży podłóg laminowanych. Powstanie firmy datuje się na rok 1977. Pergo posiada 4 fabryki - dwie w Garner (Północna Karolina, USA) oraz w Trelleborg i Perstorp w Szwecji. Swoją pozycję firma buduje na zaawansowanej technologii, czego dowodem może być 500 patentów chroniących wdrożone przez firmę rozwiązania - m.in. połączenia paneli typu "click" SmartLock i ProLoc. Od 2004 r. Pergo silnie rozwija nową linię podłóg z litego drewna. Sukces komercyjny nie byłby oczywiście możliwy bez budowanej latami, sprawnej sieci dystrybucji, która w samych Stanach Zjednoczonych obejmuje 5 tys. sklepów detalicznych. Produkty firmy docierają do tak odległych rynków jak Indie, czy Chiny. Obok "know-how", czyli wiedzy i doświadczenia, zdecydowanie najceniejszym zasobem firmy jest silna marka. W USA i Europie Pergo jest zaliczane do jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek w kategorii podłóg, będąc synonimem materiałów z najwyższej półki.

Pfleiderer zwiększył swoje udziały w Pergo (Zdjęcia: 2)

fot. Pergofot. Pergo

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz