DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Targi DREMA i FURNICA 2007 - wydarzenia specjalne

MTP

Autor: opr. JR
Źródło: MTP
Data: 2007-03-28


Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2007, a także Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCA 2007 zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Poza obecnością liderów rynku, którzy już zgłosili swój udział, targi będą obfitowały w ciekawe wydarzenia towarzyszące.

 Fabryka Mebli – tylko w Poznaniu!
Prawdziwym hitem targów DREMA i FURNICA będzie ustawiony w pawilonie nr 6A, na specjalnie wydzielonej przestrzeni, pełnowymiarowy ciąg technologiczny do produkcji mebli skrzyniowych. To pierwsza w Polsce tego typu żywa prezentacja najnowszych technologii dedykowanych branży meblowej. W przedsięwzięcie zaangażowali się czołowi dostawcy maszyn, technologii, a także komponentów do produkcji mebli, z wykorzystaniem płyty komórkowej. Nadzór techniczny nad całą linią powierzono technologom z Centrum Rozwoju Produktu Mazurskich Mebli International.
Ustawiona na targach Fabryka Mebli będzie produkować model biurka charakteryzującego się nowoczesnym wzornictwem z zastosowaniem nowoczesnych okuć, płyty laminowanej, komórkowej i wąskich obrzeży. Zwiedzający będą mieli okazję przyjrzeć się pracy pracującym w linii maszynom, a m.in. pilarce formatowej, linii obróbczej, wiertarce wielowrzecionowej (przelotowa pozioma i pionowa) wiertarko-frezarce sterowanej numerycznie, okleiniarce powierzchni krzywoliniowych, prasie do oklejania folią PVC płyt MDF.

 I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD 2007.
24 kwietnia, w dniu rozpoczęcia targów DREMA i FURNICA 2007, odbędzie się I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego z udziałem naukowców, ekspertów i praktyków nie tylko z Polski, ale także zagranicy. Celem forum jest przedstawienie głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa drzewne i meblarskie w Polsce, prognoz ich występowania w przyszłości oraz przeprowadzenie konstruktywnej debaty z udziałem zaproszonych ekspertów, którzy wskażą kierunki rozwoju i możliwości, jakie rysują się w perspektywie kolejnych lat dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce. Organizatorami tego wydarzenia są Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, na terenie których odbędzie się to szczególne dla branży drzewnej i meblarskiej forum gospodarcze. Partnerami forum są PricewaterhouseCoopers, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego (PIGPD) oraz Wydział Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu.

 Urok Detalu – KUCHNIA
Wystawa specjalna Urok Detalu po raz pierwszy towarzyszyła targom MEBLE 2005. Jej druga edycja odbyła się na targach FURNICA 2006. Na targi FURNICA 2007 przygotowujemy jej trzecią edycję. Pierwsze dwie imprezy prezentowały nowości firm oferujących akcesoria i komponenty do produkcji mebli. W tym roku wystawa jest już ukierunkowana. Obędzie się głównie z myślą o studiach mebli kuchennych. Idea wystawy i wydarzenia jej towarzyszące kierowane są do producentów i projektantów mebli kuchennych.
Na 300 m2 wystawy zostaną zaprezentowane trzy zestawy mebli kuchennych:
• kuchnia – laboratorium,
• kuchnia w stylu country
• kuchnia marzeń (jako połączenie różnych tendencji wzorniczych).

Oprócz tego pokażemy różne akcesoria kuchenne oraz komponenty do produkcji mebli. Wszystko będzie utrzymane w konwencji „kuchni”. Wystawie będą towarzyszyły ciekawe wydarzenia.
W ciągu dwóch dni targowych na wystawie będzie pani Zuzanna Skalska (trendwatcher holenderskiej agencji VanBerloStudio’s), która będzie do dyspozycji zwiedzających. Jest to osoba, która ma świetną orientacje w nowościach designerskich. Oprócz tego na terenie wystawy odbędą się seminaria na temat trendów w designie mebli kuchennych. Zostanie wydany przewodnik po trendach pt.: Kuchnia – urok detalu. Publikacja ta będzie dostępna tylko podczas trwania targów, w recepcji przestrzeni specjalnej.
Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Fakt (kwartalnik „Świat Mebli”) i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Partnerem wystawy jest KRONOSPAN, a także inni liderzy.

 Wystawa specjalna „Zajrzeć do wnętrza – sofa”
Na powierzchni 50 m2 zaprezentowana zostanie kanapa oraz komponenty i akcesoria użyte do jej produkcji. Będą to pianki i włókniny, nóżki i kółka, stelaże i prowadnice, tkaniny obiciowe itp. Partnerem wystawy będzie fabryka mebli tapicerowanych Helvetia Furniture z Bydgoszczy. Wystawa rozpocznie cykl pod ogólnym hasłem „Zajrzeć do wnętrza ...” Celem tego typu imprez będzie stworzenie platformy współpracy między producentami a dostawcami komponentów i akcesoriów do ich produkcji. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Fakt (kwartalnik „Świat Mebli”) i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Partnerem wystawy jest fabryka mebli tapicerowanych Helvetia Furniture.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2006 w liczbach
• 22.000 m2 zajętej powierzchni wystawienniczej
• 373 wystawców
• 39% - wystawcy zagraniczni z 19 krajów
• ponad 100 nowości produktowych
• 21.000 zwiedzających z 37 krajów (łączna liczba osób, które odwiedziły targi DREMA i FURNICA w 2006 roku)

Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA w liczbach
• 6.000 m2 zajętej powierzchni wystawienniczej
• 200 wystawców z 17 krajów
• ponad 50 nowości produktowych
• 21.000 zwiedzających z 37 krajów (łączna liczba osób, które odwiedziły targi DREMA i FURNICA w 2006 roku)

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz