DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pięć lat targów FurniFab

SURVEY Marketing + Consulting

Autor:
Źródło: SURVEY Marketing + Consulting
Data: 2007-03-27


Targi Furnifab – Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich w Poznaniu obchodzą piąte urodziny. Organizowana w dniach 27-29 marca 2007 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jubileuszowa edycja targów B2B zajmie o 25 procent większą niż dotąd powierzchnię, która została już w całości wyprzedana. W tym roku po przeprowadzce do hali 7A ponad 100 wystawców zaprezentuje aktualne trendy w dziedzinie materiałów obiciowych i skór, wykorzystywanych w przemyśle mebli tapicerowanych i mebli do siedzenia. Organizator imprezy, firma Survey Marketing + Consulting Sp. z o.o. z Poznania, spodziewa się odwiedzenia targów przez około 2 500 gości reprezentujących tą branżę z kraju i zagranicy.

Podczas piątej edycji targów poznańska firma Survey Marketing + Consulting Sp. z o.o. po raz pierwszy organizuje to specjalistyczne forum w hali 7A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Położona obok wejścia głównego przy ulicy Śniadeckich nowa siedziba FurniFab zapewni większy komfort wszystkim uczestnikom targów. Nowa hala jest już wyprzedana w całości: w targach uczestniczyć będzie ponad 100 wystawców z 12 krajów. Wzrost powierzchni wystawowej o 25 procent jest najlepszym dowodem na niezmiennie duże zainteresowanie branży targami FurniFab i powodem do satysfakcji dla organizatora. W przeciągu pięciu lat istnienia te specjalistyczne targi zyskały rangę uznanego i szerokiego forum dostawców dla przemysłu mebli tapicerowanych i mebli do siedzenia na terenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Spodziewany wzrost liczby odwiedzających Jedną z mocnych stron targów FurniFab są atrakcyjne transakcje przy zakupie większych ilości produktów z takich grup jak materiały obiciowe i drukowane, skóra, sztuczna skóra i mikrofazy, inlety i poduszki oraz materiały tapicerskie i laminowane. W targach FurniFab 2007, odbywających się na niespełna trzy miesiące przed targami meblowymi "Meble", spodziewać się można udziału około 2 500 reprezentujących tą branżę gości z kraju i zagranicy. Główną grupę docelową targów stanowią osoby o kompetencjach decyzyjnych w sektorach zakupów, wzornictwa i zarządzania produktem. Obecnie targami FurniFab zainteresowani są goście z Polski, krajów bałtyckich, Rosji, Niemiec, krajów Beneluksu oraz Europy Południowej. W tym roku organizator liczy także na większy udział gości z terenu Ukrainy. Po raz pierwszy zainteresowanym targami specjalistom z branży meblowej udostępniono możliwość rejestracji na targi w serwisie on-line i otrzymania drogą elektroniczną potwierdzenia rezerwacji przed rozpoczęciem targów.

"Forum Trendów 2007” - supernowości w dziedzinie materiałów obiciowych i skór
Zapoczątkowany w 2006 roku i uwieńczony sukcesem projekt "Forum Trendów" kontynuowany będzie w ramach targów FurniFab 2007. Forum organizowane jest i przygotowane przez Atelier Wzornicze D.A.B. Borowiński z Łodzi, które podobne projekty realizowało już w ramach targów specjalistycznych w Polsce i Niemczech. Na potrzeby tegorocznego forum dyplomowany projektant, dr Marek Borowiński z Łodzi, przygotował i udostępnił firmom wystawców odpowiednio wcześniej aktualną paletę trendów i kolorów. Trendy te koncentrują się wokół czterech tematów: "Aromat tradycji", "Klasyk", "Neobarok" oraz "Kolor design". A jak je wykorzystały w praktyce poszczególne firmy wystawców – tego reprezentujący branżę meblową goście i dziennikarze będą mogli doświadczyć "na żywo" w dniach 27-29 marca w centralnym sektorze "Forum Trendów" w hali 7A. W pierwszym dniu targów dr Borowiński zaprezentuje tu o godzinie 16.00 realizacje poszczególnym punktów ciężkości "Forum trendów 2007".

Scent of Tradition
Trend ten to swoisty melanż delikatnych odcieni, wiążących się z cudownymi wspomnieniami z dzieciństwa i zapachem rodzinnych stron, w otoczeniu pięknych materiałów, obrazów i kilimów. "Scent of Tradition" budzi wspomnienia starych mebli, przykrytych miękkimi narzutami. Trend ten umożliwia kreowanie tkanin żakardowych o ich typowych splotach i bogactwie wzorów, osnowie atłasowej i jedwabistym połysku, a także innych tkanin gładkich lub drukowanych. Dominujące kolory to brąz i jasny beż (ecru), z przymieszkami oranżu lub żółci, często pojawiają się motywy kwiatów, koronek i haftów. "Scent of tradition" to wspomnienie "dawnych dobrych czasów".

Classics
Trend "Classics" to realizacja minimalistycznej koncepcji wnętrza o prostych formach, w ramach której meble i przedmioty harmonizują z charakterami mieszkańców. Nastrój nostalgii powiązany jest tutaj z dyskretną elegancją, a motywy klasyczne z formami nowoczesnymi. Trend ten dominuje koloryt jednobarwny, urozmaicany miejscami nieco ciemniejszymi odcieniami. "Classics" to zdaniem Marka Borowińskiego "nastrój poranka w Skandynawii".

Neobarock
Trend "Neobarock" to pełnia wzorów dekoracyjnych rodem z Francji i Włoch oraz kombinacja wyrafinowanych, złożonych motywów. Siła wyrazu opiera się na jasnych założeniach, w tym szerokim stosowaniu kontrastów kolorystycznych, jak np. łączeniu czerni z bielą. Trend "Neobarock" to swoista adaptacja, połączenie elementów z różnych epok – od baroku po współczesność, z możliwością wykorzystania wielu nowych kolorów i materiałów innowacyjnych. "Neobarock” jednoczy w sobie tęsknotę za bogatą, "rozrzutną” dekoracyjnością i jej spełnienie.

Color design
Trend "Color design" to refleksy najpiękniejszych lat XX wieku, wzorów i bogactwa kolorystycznego tego okresu. To koncepcja wystroju wnętrz, w której dominującą rolę jako czynnik organizujący i kształtujący pomieszczenia odgrywa kolor. "Color design" to podróż w świat subkultury minionego stulecia, bawienie się elementami stylów "pop-art" i "op-art" jako wyrazem wolności i niezależności, czyli nawiązanie do najlepszych tradycji wzornictwa. "Color design" jest barwną platformą, łączącą świat marzeń z nową tożsamością wzornictwa.

Furnifab 2007 Poznań 27 - 29 marca 2007r.
Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) / Poznań International Fair (PIF)
Hala 7A, wejście od ul. Śniadeckich
ul. Śniadeckich, 60-734 Poznań Polska www.furnifab.pl

Otwarte codziennie w godz. 9 - 18
Dla odwiedzających z branży wstęp wolny
Bezpłatne miejsca parkingowe

Więcej informacji o targach "Furnifab 2007" na stronie www.furnifab.pl

Pięć lat targów FurniFab (Zdjęcia: 4)

FurniFab 2006, fot. FurniFabFurniFab 2006, fot. FurniFabFurniFab 2006, fot. FurniFab

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz