DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spór handlowy z Rosją o drewno

Autor:
Źródło: RMF
Data: 2007-03-27


Polska domaga się zniesienia przez Rosję cła eksportowego na drewno - dowiedziała się brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Zniesienie tych barier handlowych jest warunkiem zgody Polski na przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu.

Moskwa wprowadziła wysokie cła na import swojego drewna, ponieważ chce, aby w kraju zaczęło rozwijać się przetwórstwo, tj. papiernie i stolarnie. Dla Polski ta decyzja oznacza konieczność szukania innych dostawców, gdyż import z Rosji po prostu przestał się opłacać.
Warszawa uważa, że działania Moskwy są niezgodne z zasadami wolnego handlu. Zniesienie barier jest dla Polski warunkiem wyrażenia zgody na członkostwo Rosji w Światowej Organizacji Handlu. Polskie stanowisko popiera Komisja Europejska. Musimy poradzić sobie z tym problemem, inaczej przyjęcie Rosji do Światowej Organizacji Handlu - międzynarodowej handlowej społeczności - nie nastąpi tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli - stwierdził rzecznik KE. W sporze z Rosją popierają nas także Finowie i Szwedzi.

RMF


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz