DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

B&Q decyduje się na certyfikację kontroli pochodzenia produktu FSC

NEPCon

Autor:
Źródło: NEPCon
Data: 2005-01-11


B&Q, największa sieć sklepów typu DIY (Do it Yourselve, Zrób to Sam) w Wielkiej Brytanii podpisała kontrakt ze SmartWood, programem organizacji Raiforest Alliance, na certyfikację swoich głównych sklepów, stosownie do standardów kontroli pochodzenia produktu w systemie FSC (Forest Stewardship Council).

Sprzedaż B&Q skupia się głównie na jednostkach rządowych i samorządowych, jak również odbiorcach hurtowych, którzy stopniowo wymagają tarcicy i innych wyrobów drzewnych pochodzących z dobrze zarządzanych lasów.

Mike Cartwright, manager B&Q “Business to Business” powiedział: "Nasi klienci korporacyjni chcą udowodnić że używają wyrobów certyfikowanych FSC, które kupują z B&Q. Wyrobów, których pochodzenie można prześledzić – od sklepu do lasu”.

Anna Jenkins, Dyrektor FSC UK, powiedziała, "B&Q wykazuje stałe poparcie dla systemu FSC począwszy od jego powstania, ponad 10 lat temu. Obecny krok B&Q wzmacnia politykę używania wszystkich wyrobów drzewnych z dobrze zagospodarowanych lasów. Certyfikacja pochodzenia produktu umożliwi dostarczanie materiału dla firm wykonujących zamówienia z materiału FSC. Spowoduje to dalsze zwiększenie zaopatrzenia w surowiec FSC w Wielkiej Brytanii.”

Przez ponad 10 lat B&Q rozwinął program gwarantujący, że sprzedawane wyroby drzewne pochodzą z dobrze zagospodarowanych lasów, był również pierwszą firmą brokerską zaangażowaną w rozwój FSC. B&Q wierzy, że Forest Stewardship Council ustanowił najlepsze standardy i procedury certyfikacyjne, co jest odzwierciedlone w realizacji rządowego centrum doskonałości w zakresie wyrobów drzewnych (CPET). CPET obecnie popiera FSC jako jeden z dwóch międzynarodowych systemów certyfikacji drewna pozyskanego w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem.

B&Q oczekuje otrzymanie certyfikatu FSC w pierwszej połowie roku 2005.

Tensie Whelan, dyrektor wykonawczy Rainforest Alliance, zaznaczyła że zobowiązanie podjęte przez B&Q ustanawia wysokie standardy dla brokerów, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. "Umowa podpisana między B&Q a programem SmartWood jest żywym znakiem dla konsumentów, że firma jest poważnie traktuje swoją misję zrównoważonego gospodarowania zasobami leśnymi”.

Wyłącznym przedstawicielem programu certyfikacyjnego SmartWood w Skandynawii i Europie Centralnej i Wschodniej, w tym w Polsce, jest firma NEPCon.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz