DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Harry Potter i FSC

Autor:
Źródło:
Data: 2007-03-21


Ostatni tom przygód nastoletniego czarodzieja zostanie wydany w największym nakładzie, a jednocześnie będzie najbardziej ekologiczny ze wszystkich dotychczasowych wydań Harry’ego.<

Scholastic Inc., amerykański wydawca powieści zapewnia, że "Harry Potter and the Deathly Hallows" będzie spełniać ścisłe normy ekologiczne.

Papier z recyclingu
Papier, na którym zostanie wydrukowany siódmy tom przygód Pottera co najmniej w 30% będzie pochodził z makulatury, a wersja "deluxe" powieści zostanie wydrukowana na papierze w 100% opartym na surowcu uzyskanym z recyclingu. Prawie 2/3 z 16700 ton papieru przygotowanego do druku zostało zaakceptowane przez Forest Stewardship Council, międzynarodową organizację promującą postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz oszczędne korzystanie z zasobów leśnych.

Kiedy w 2005 r. ukazał się „Harry Potter i Książę Półkrwi”, Greenpeace i inne organizacje ekologiczne zwracały uwagę na zbyt małe wykorzystanie papieru makulaturowego i namawiały czytelników do kupowania kanadyjskiego wydania powieści, bowiem wydawca Raincoast Books był znacznie bliższy ekologii niż Scholastic Inc.
Greenpeace cieszy się, że coraz więcej wydań Harry’ego Pottera jest drukowane na papierze pochodzącym z recyclingu, a więc przyjaznym lasom, co jest zgodne z życzeniem J.K. Rowling.


info: www.czytelnia.onet.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz