DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

NEPCon - FSC dla bułgarskiego Fackelmann’a

Autor:
Źródło:
Data: 2007-03-17


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit certyfikacyjny w firmie Fackelmann –Denev GmBH w miejscowości Veliko Tarnovo w Bułgarii. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-002204, obowiązujący w okresie od 16 lutego 2007 roku do 15 lutego 2012 roku.

Firma Fackelmann-Denev produkuje i sprzedaje artykuły gospodarstwa domowego, w tym artykuły kuchenne i przybory łazienkowe. Oferta obejmuje różnego rodzaju tace, deski do krojenia, skrzynki i stojaki na wino, chlebaki, itd. W ostatnim czasie firma uruchomiła produkcję tłuczków do mięsa oraz wałków do ciasta. Surowcem do produkcji certyfikowanych wyrobów jest drewno bukowe oraz sklejka bukowa.
Firma dysponuje również linią do produkcji brykietu opałowego z pyłu drzewnego i odpadów poprodukcyjnych. W chwili obecnej firma Fackelmann-Denev zatrudnia 60 osób. Właściciel, p. Dencio Denev planuje dalszy, dynamiczny rozwój i nowe inwestycje. Produkcja przeznaczona jest głównie na eksport do Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Węgier, Turcji i Tunezji. Na rynku bułgarskim wyroby firmy Fackelmann-Denev można nabyć w dużych marketach, tj.: METRO, BILLA, Praktiker, HIT, itd.

NEPCon


JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz