DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

ZUL-e bez szans na środki z Unii?

Autor: oprac. dja
Źródło: Echa Leśne, Drwal
Data: 2007-03-16


14 marca b.r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa miała odbyć się dyskusja dotycząca odpowiedzi Ministerstwa Środowiska na dezyderat poselski w sprawie umożliwienia zakładom usług leśnych korzystania ze środków pomocowych Unii.

Dyskusja niestety nie odbyła się - została przeniesiona na kolejne posiedzenie Komisji, jednak pisemna odpowiedź w tej sprawie ministra środowiska, prof. Jana Szyszko została przekazana.

Z pisma wynika, że pomoc publiczna dla przedsiębiorców nie może obejmować produktów rolnych oraz pierwszego przetworzenia. W związku z powyższym z funduszy strukturalnych wyłączone są takie działania jak: gospodarka leśna, szkółkarstwo leśne i działania usługowe związane z leśnictwem.

Szansę dla ZUL-i stanowi tzw. działanie 3.4, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. W ramach tego działania przewidziano maksymalną kwotę wsparcia, jakie może być udzielone jednemu beneficjentowi, w wysokości 500 tys. zł. Niestety z programu skorzystać mogą wyłącznie firmy zatrudniające maksymalnie 9 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz