DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pergo w Grupie Pfleiderer

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2007-03-15


15 stycznia Pfleiderer AG poprzez swój szwedzki oddział Pfleiderer Sweden AB w drodze publicznej oferty nabył większościowy pakiet akcji Grupy Pergo, producenta paneli podogowych. Po zakończeniu transakcji i jej autoryzacji przez instytucje nadzoru finansowego holding Pfleiderer Sweden posiada 51,7 mln akcji, odpowiadających 96,6% udziału w głosach i kapitału akcyjnego Pergo.

Zarząd Pfleiderer AG na lutowej konferencji prasowej oświadczył, że trwają starania zmierzające do pełnego przejęcia Pergo, którego celem jest wzmocienie pozycji Pfleiderera zwłaszcza w Północnej Ameryce. Pod markami Uniboard i Pergo będą sprzedawane panele podłogowe w Ameryce a także w Europie Zachodniej. Mimo niezależnego pozycjonowania marek, część operacji takich jak zakupy, produkcja i logistyka będzie realizowana wspólnie w ramach koncernu. Zarząd liczy na zwiększenie penetracji rynku podłóg laminowanych przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności produkcji. Docelowo Pergo będzie zaopatrywane w HDF do produkcji paneli pochodzący z Pfleiderera, co ułatwi ekspansję również na rynku Europy Wschodniej.

Pfleiderer staje się jednym z wiodących dostawców podłóg laminowanych w Ameryce Północnej i Europie. Prognozy Zarządu zakładają zwiększenie łącznych obrotów koncernu z tytułu przejęcia Pergo o 300 mln EURO.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz