DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Emalie Designer Lackfärg marki Beckers - 2000 kolorów drewna

Autor: <font color=gray>opr. JR</font>
Źródło: <font color=gray>A Public Relations Agency PUBLINK</font>
Data: 2007-03-12


Emalie Designer Lackfärg to najnowsza propozycja marki Beckers do dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni drewnianych i stalowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Te alkidowe produkty charakteryzują się nie tylko wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, ale również wyjątkowymi walorami dekoracyjnymi.

<center><b><font color=darkred>Emalie Designer Lackfärg</font></b></center><center><b><font color=darkred>Emalie Designer Lackfärg</font></b></center>

Emalie Designer Lackfärg występują w dwóch wersjach: wysoki połysk [90] lub półmat [35]. Produkty te tworzą gładkie powłoki o wysokich walorach dekoracyjnych na powierzchniach drewnianych i drewnopochodnych oraz na przedmiotach stalowych lub żeliwnych, takich jak balustrady czy kaloryfery. Aby w pełni wykorzystać walory emalii i zapewnić efekt dekoracyjny, należy przed pomalowaniem zagruntować powierzchnię farbą Designer Lackfärg Grund (w wypadku powierzchni drewnianych) lub farbą Designer Roststopper (powierzchnie stalowe i żeliwne).

Designer Lackfärg Grund to niskoaromatyczna farba gruntująca na bazie żywicy alkidowej. Stosuje się ją w celu przygotowania podłoża pod farbę nawierzchniową, aby m.in. zmniejszyć zużycie i poprawić jej przyczepność, oraz wzmocnić i wyrównać podłoże.
Designer Roststopper jest antykorozyjną farba podkładową, produkowaną na bazie niskoaromatycznej żywicy alkidowej. Tworzy odporne i trwałe powłoki o wysokiej przyczepności, doskonale zabezpieczające metalowe podłoże przed korozją.

Systemem NCS (Natural Colour System) to Naturalny System Barw stworzony przez Szwedzki Instytut Barwy w Sztokholmie. Jest logicznym systemem porządku barw, opartym na percepcji koloru przez człowieka. Notacje NCS pozwalają w łatwy sposób "wyobrazić" sobie opisany kolor. System NCS oparty został na 6-ciu czystych (chromatycznych) kolorach: białym, czarnym, żółtym, czerwonym, błękitnym i zielonym.

Produkty Designer Lackfärg oferowane są w praktycznie nieograniczonej ilości barw. Zarówno farbę gruntującą jak i emalię można zakolorować za pomocą systemu tinting, pozwalającego na uzyskanie ponad 2000 kolorów. Proces polega na wymieszaniu farby bazowej ze ściśle określoną ilością pigmentu w tzw. mieszalniku. Komputerowe dozowanie pigmentów gwarantuje powtarzalność kolorów, co pozwala na dokupienie produktu w razie jego braku lub przy konserwacji kolejnych obiektów w przyszłości. Proces barwienia przeprowadzany jest w standardach NCS* i RAL**.

System RAL służy do oznaczania kolorów w oparciu o wzorce, których rejestr został wprowadzony przez RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V.

Designer Roststopper występuję w kolorze czerwonym tlenkowym lub jasnym szarym.

Emalie Designer Lackfärg marki Beckers - 2000 kolorów drewna (Zdjęcia: 2)

<center><b><font color=darkred>Emalie Designer Lackfärg</font></b></center><center><b><font color=darkred>Dane techniczne</font></center></b>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz