DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

XIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz Targi Przemysłu Drzewnego LAS-EXPO

Targi Kielce Sp. z o.o

Autor: opr. JR
Źródło: Targi Kielce Sp. z o.o
Data: 2006-01-01


AGROTECH XIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej LAS – EXPO VII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi 9 - 11 marca 2007 r., Kielce

Rolniczy gigant
Każdego roku na targach pojawia się coraz więcej zainteresowanych. Ubiegłoroczna wystawa zgromadziła 360 wystawców, z czego 32 reprezentowało zagranicę. Ponad 500 maszyn i urządzeń z Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski obejrzało ponad 26 tysięcy osób przybyłych na targi.
AGROTECH to jedna z największych ekspozycji techniki rolniczej w Europie. W ramach wystawy prezentowany jest najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie branży rolniczej. Duże zainteresowanie budzą najnowsze modele ciągników rolniczych wszystkich marek dostępnych na rynku krajowym, a także wykorzystywany w rolnictwie nowatorski sprzęt producentów, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Ponadto można tu obejrzeć rozmaite urządzenia ogrodnicze, środki wykorzystywane w produkcji rolnej, czy też inne rolnicze nowinki.
Wśród zwiedzających są specjaliści zajmujący się technologią rolniczą, studenci oraz uczniowie szkół o profilu rolniczym. Główną grupę stanowią jednak rolnicy i to z myślą o nich tworzone są specjalne punkty konsultacyjne, w których mają szanse uzyskać stosowne informacje w zakresie programów rozwojowych, możliwości uzyskiwania kredytów, a także form dofinansowania dla ich działalności. Porad udzielają wykwalifikowani specjaliści z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Izby Rolniczej i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Towarzyszące AGROTECHOWI Targi LAS - EXPO służą promocji nowoczesnych technik związanych z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne.
Prezentowane podczas targów produkty, którym uda się zyskać miano najlepszych, zostaną uhonorowane medalami i wyróżnieniami Targów Kielce.
Jednym z istotnych atutów imprez targowych są towarzyszące im konferencje. W tym roku pierwsza z nich poświęcona nowym technikom i technologiom w rolnictwie zrównoważonym odbędzie się już w przeddzień otwarcia wystawy. Dwa dni później planowane są aż trzy konferencje: „Rolnictwo Ekologiczne, Stan i Perspektywy Rozwoju” – organizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego oddział w Radomiu, ”Drewno- znaczenie dla rozwoju regionu świętokrzyskiego” pod egidą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu oraz „ I-sze Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży Wiejskiej” zorganizowane z inicjatywy Związku Młodzieży Wiejskiej.
Targi odbędą się w dniach 9 – 11 marca br. Program niedzielny proponuje dwa szkolenia. Pierwsze poświęcone Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a drugie zasadom przyznawania płatności do gruntów rolnych w 2007 roku. Organizatorem obydwu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Można śmiało powiedzieć, że AGROTECH to targi o wyjątkowym znaczeniu, zarówno dla rozwoju rolnictwa, jak i dla osób z nim związanych.


Targi Kielce Sp. z o.o.,
25-672 Kielce, ul. Zakładowa 1
www.targikielce.pl, www.agrotech.pl
Kontakt prasowy:
Ksenia Buglewicz, tel. 041 365 12 26
Justyna Gawęcka, tel. 041 365 12 35
Dyrektor Projektu:
Kamil Perz, tel. (41) 365 12 30,
e-mail: agrotech@targikielce.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz