DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ro-Ma Gazelą Biznesu

Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma

Autor: JR
Źródło: Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma
Data: 2007-02-22


Warszawska spółka Ro-Ma znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu 2006, czyli przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi. Nagroda została przyznana przez dziennik „Puls Biznesu”.

Ro-Ma Gazelą BiznesuRo-Ma Gazelą Biznesu

- Nasza Spółka przez 33 lata swojej działalności przeszła długą drogę. Przez cały ten okres poczyniliśmy szeroki zakres inwestycji obejmujących zakup nowoczesnych maszyn do produkcji pił oraz budowę nowej siedziby firmy – mówi prezes Roman Słupecki.

- Stan naszych aktywów w chwili obecnej wynosi 25 mln zł. W ostatnim czasie nastąpił znaczny rozwój sieci sprzedaży. Nasza wartość przychodów ze sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat - stosunek roku 2005 do 2003- wzrosła o 26%. Są to wyniki, które pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dają nam siłę napędowa do dalszych działań – dodaje Roman Słupecki. Ro-Ma to firma o światowym poziomie, która dostarcza swym klientom poza produktem także wartość dodaną. Każdy kto miał okazję współpracować ze Spółka Ro-Ma wie, ze jest to rzetelny partner biznesowy


Krótka historia / 33 lata

18.02.1974 Roman Słupecki roku założył w Warszawie Zakład Rzemieślniczy wytwarzający wyroby z metalu poddawane obróbce galwanicznej. Niespełna dwa lata później rozszerzono produkcję o maszynowe tarniki. Następnie w roku 1979 rozpoczęto produkcję pił taśmowych wąskich dla przemysłu stolarskiego. Kolejne lata to ważne i trafne decyzje. Roman Słupecki zdecydował się na rezygnację z produkcji tarników, poczynił inwestycje w celu rozwoju produkcji pił. W tym zakresie Zakład odnosił wiele sukcesów, warszawskie piły były eksportowane do tak odległych krajów jak: Egipt, Nigeria i Syria. Od roku 1989 Zakład rozpoczął swą działalność pod nazwą własną: Ro-Ma. Lata 90-te to dalszy rozwój firmy. Dokonano kolejnych inwestycji. Poszerzono produkcję o piły taśmowe dla przemysłu drzewnego, piły trakowe i piły szerokie tartaczne. To także początek uczestnictwa firmy w imprezach targowych - w 1992 roku Ro-Ma po raz pierwszy brała udział w poznańskiej DREMIE.

W roku 1999 nastąpiła zmiana siedziby Zakładów. Z ulicy Wałowickiej, gdzie firma mieściła się przez 25 lat, przeniesiono ją do nowo powstałego budynku przy ulicy Jutrzenki. Każdy rok w nowej siedzibie to kolejne inwestycje w park maszynowy.

W roku 2004 Zarząd Spółki podjął kolejną decyzję o zmianie siedziby firmy - zdecydował się na budowę nowoczesnej fabryki pod Warszawą. Zakupiono teren inwestycyjny o powierzchni 4 ha w podwarszawskiej Siestrzeni. Rok później ruszyły pierwsze prace przy budowie. W tym samym roku rozpoczęto realizację projektu inwestycyjnego obejmującego zakup innowacyjnej linii maszyn do produkcji i obróbki pił. Rok 2006 był kontynuacją rozpoczętych działań. W związku ze znacznym poszerzeniem parku maszynowego w ofercie Spółki pojawił się szereg nowych usług.

Szczególnie w zakresie pił taśmowych szerokich tartacznych, które dostępne są z uzębieniem stellitowanym, zgrubianym i rozwieranym. Ro-Ma wykonuje także usługę wyprawiania tych pił. Również w zakresie pił trakowych rok 2006 przyniósł wiele nowości. Można kupić piły chromowane, z uzębieniem zgrubianym i rozwieranym, dodatkowo firma rozpoczęła okuwanie jednorzędowe pił.

Rok 2007 to dalsze zmiany w firmie. Nastąpi przeprowadzka do Siestrzeni. Ro-Ma przygotowuje też kolejne zmiany w ofercie...


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz