DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Gazela Biznesu dla Barlinka

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-02-21


Barlinek S.A. został uhonorowany tytułem Gazeli Biznesu, jako wyróżniająca się w dynamicznym rozwoju firma województwa świętokrzyskiego. Prestiżowy ranking średnich i małych przedsiębiorstw został przeprowadzony przez redakcję dziennika Puls Biznesu już po raz siódmy.

Uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów dla najlepszych firm z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego odbyła się 14 lutego, w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wyróżnienie z rąk organizatorów odebrała Mariola Sykuła, Dyrektor Działu Marketingu Barlinek S.A. „Fakt zauważenia i docenienia osiągnięć firmy przez niezależne instytucje jest bardzo motywujący. Barlinek został uhonorowany na podstawie obiektywnych, surowych danych finansowych. Wysoka pozycja spółki w rankingu Gazel może wyłącznie cieszyć każdego przedsiębiorcę.” – skomentowała wyróżnienie Mariola Sykuła. W tegorocznym zestawieniu Pulsu Biznesu znalazły się w sumie 3404 firmy z całego kraju, wybrane spośród ponad 20 tysięcy. Spółka Barlinek S.A. została wyróżniona jako jedna z 44 firm z województwa świętokrzyskiego, zajmując w tej grupie wysokie 4 miejsce.

Zestawienie Gazel Biznesu zawiera wyłącznie przedsiębiorstwa wyróżniające się ze względu na dynamikę osiąganych wyników finansowych. O miejscu w rankingu decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów w 2005 roku w stosunku do 2003, który w przypadku Barlinka wyniósł 279%.

Istotnym celem zestawienia jest promowanie firm uczciwych i wiarygodnych, które działają w sposób przejrzysty poprzez upublicznianie swoich wyników. Weryfikacji danych finansowych podjęła się wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Wszechstronne sprawdzenie kandydatów sprawia, że zestawienie uwzględnia jedynie firmy działające zgodnie z zasadami etyki biznesowej i prawa handlowego. Istotnym dla wiarygodności, a tym samym prestiżu rankingu jest fakt, iż zdecydowana większość firm w nim wymienionych, nie zgłosiła się sama, a została dostrzeżona przez Coface Poland. Proces kwalifikacji i umieszczenie przedsiębiorstwa w zestawieniu są całkowicie bezpłatne, a ocena bezstronna.

Grupa Barlinek to największy producent podłóg drewnianych w kraju z blisko 70% udziałem w rynku. To także największa przedsiębiorstwo tej branży w Europie, którego produkcja od surowca po gotowy produkt odbywa się w jednym miejscu. Firma posiada trzy nowoczesne zakłady produkcyjne deski podłogowej zlokalizowane w miejscowości Barlinek, w woj. zachodniopomorskim. Ich łączne moce produkcyjne wynoszą 6 mln m kw deski barlineckiej rocznie. Większość produkcji (ponad 60%) przeznaczana jest na eksport, który prowadzony jest do ponad 30 krajów na całym świecie. Dalsze plany inwestycyjne firmy to budowa zakładu desek podłogowych wraz z zapleczem w miejscowości Winnica na Ukrainie, którego otwarcie planowane jest w 2007 r., oraz podobnego w Rosji.

W 2005 roku spółka Barlinek S.A. z sukcesem debiutowała na GPW. Grupa zatrudnia blisko 2000 osób.

Barlinek S.A. prowadzi działalność handlową i jest spółką matką pełniącą nadzór nad pozostałymi firmami wchodzącymi w skład Grupy Barlinek, do której należą: Barlinek Inwestycje (działalność produkcyjna), Barlinek Innowacje (obsługa patentowa), Barlinek Invest (inwestycje) i podlegający mu Barlinek Ukraina (zakład produkcyjny w miejscowości Winnica na Ukrainie).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz