DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fabryka w Siestrzeni

Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma

Autor: Iwona Paczuska / opr. JR
Źródło: Zakłady Narzędzi Skrawających Ro-Ma
Data: 2007-02-15


O Siestrzeni - niewielkiej miejscowości w okolicach Warszawy, jest coraz głośniej. Wszystko dzięki temu, że powstała tam nowa siedziba warszawskiej spółki

Początki budowy
Historia rozpoczęła się w październiku 2004 roku, gdy Ro-Ma zakupiła teren inwestycyjny we wspomnianej Siestrzeni o powierzchni 4 ha. We wrześniu 2005 roku ruszyła budowa nowej siedziby firmy. Zakończono budowę nowego zakładu o powierzchni 11 000 m².
Przeprowadzka realizowana jest stopniowo, aby firma funkcjonowała normalnym rytmem. Powinna odbyć się bez większych problemów, gdyż Ro-Ma ma już spore doświadczenie w przeprowadzaniu się do coraz większych i nowocześniejszych siedzib.

Nowoczesność
Powstała w Siestrzeni nowa siedziba Spółki to najnowocześniejsza tego typu fabryka w Europie Środkowo-Wschodniej. Przy budowie budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne.
Hala produkcyjna i wszystkie pomieszczenia socjalne posiadają dwa systemy klimatyzacyjne, które zapewniają bieżącą wymianę powietrza z rekuperacją. W zakresie oświetlenia hali produkcyjnej zastosowano szwedzkie rozwiązanie, które pozwala w ciągu dnia na korzystanie jedynie ze światła naturalnego.
Zabezpieczono ewentualny brak w dostawie energii elektrycznej -gwarancję ciągłego zasilania zapewnia agregat prądotwórczy. W części biurowej budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe i nowoczesny system wentylacji. Zarówno część produkcyjna jak i biurowa budynku posiada elektrycznie podgrzewany dach, który eliminuje obciążenia spowodowane opadami śniegu.
Na terenie całej posesji zastosowano jeden z najnowocześniejszych systemów monitoringu i zabezpieczeń. Na działce znajduje się kilkupoziomowy zbiornik wodny i wiele ciekawych roślin, także egzotycznych. W nowym miejscu instalowane są supernowoczesne maszyny do obróbki i produkcji pił.
Nowy zakład będzie jednym z nielicznych w Europie, wyposażonych w pełne ciągi urządzeń najnowszej generacji.

Wkrótce otwarcie
Nowa siedziba Spółki to komfortowe warunki pracy dla jej dotychczasowych i przyszłych pracowników. To także szansa dla rozwoju gminy. Dla lokalnej społeczności to kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Nowoczesny wizerunek siedziby firmy jest równocześnie obrazem odzwierciedlającym jakość produktów wytwarzanych przez Spółkę.

Wkrótce otwarcie – ZAPRASZAMY!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz