DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

UPM i Artek będą promować kompozyt na bazie drewna

UPM

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: UPM
Data: 2007-02-15


UPM ProFi to najnowsza innowacja koncernu UPM. Możliwości i zastosowania nowego materiału zaprezentowane zostaną wspólnie przez UPM i firmę Artek na kwietniowych targach w Mediolanie - Milano Salone Internazionale del Mobile.

ProFi to kompozyt drewna i tworzywa sztucznego, łączący najlepsze cechy tych materiałów. Głónwym surowcem użytym do jego produkcji jest odpad powstający przy produkcji innego produktu UPM - samoprzylepnych laminatów etykietowych Raflatac - będącego połączeniem papieru i tworzywa sztucznego.

Nowy kompozyt jest wytrzymałym tworzywem odpornym na wilgoć, daje się obrabiać podobnie jak drewno. Jego utylizację można dokonać poprzez spalenie lub powtórne porzetworzenie w procesie produkcyjnym. Rozwojem nowego produktu oraz jego produkcją zajmuje się zakład UPM w Lahti (Finlandia).

Na targach w Mediolanie UPM i Artek wybudują specjalny pawilon zaprojektowany przez światowej sławy japońskiego architekta - Shigeru Bana. Pawilon będzie przykładem jak twórczo wykorzystać nwy materiał. Wyposażenie i jego powierzchnie wykorzystywać będą elementy wykonane z kompozytu.

UPM jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw branży drzewnej. Posiada ok. 28 tys. pracowników i zakłady produkcyjne w 15 krajach. W 2006r. przychody firmy przekroczyły 10 mld euro.

Artek to fińska firma specjalizującą się w projektowaniu i produkcji mebli o nowoczesnej stylistyce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz