/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kanada stawia na sektor drzewny

Autor: dja
Źródło: P&P Canada
Data: 2007-02-14


127,5 mln USD ze środków budżetowych Kanady zostanie wpompowanych w kanadyjski sektor leśno-drzewny.

"Naszym celem jest silny, konkurencyjny i nienaruszający równowagi ekologicznej przemysł leśno-drzewny" - powiedział Gary Lunn, Minister Zasobów Naturalnych -"Będziemy pracować wraz z samorządem i przemysłem, aby Kanada stała się liderem branży w nowych technologiach, produktach i rynkach."

Inwestycje w kwocie 122,5 mln USD wykorzystana zostanie na promowanie innowacji i inwestycji realizowanych w sektorze drzewnym, które zapewnią rozwój pozycji rynkowej przedsiębiorstw oraz umożliwią realizację strategię ochrony kanadyjskich lasów przed szkodnikami.

Pozostałe 5 mln USD przeznaczone zostało na rozwój zasobów ludzkich i zaplecza socjalnego. Kanada planuje, że powstanie Rada Zasobów Ludzkich Sektora Leśnego, która zajmie się identyfikacją i kreowaniem pożądanych w branży umiejętności oraz regulacją kwestii z tym związanych w przemyśle.

Finansowanie realizowane jest z ogłoszonego wcześniej, założonego w 2006r., budżetu dysponującego środkami rzędu 400 mln USD, które wykorzystane mają zostać dla stworzenia stabilnej przyszłości kanadyjskich lasów i przemysłu drzewnego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz