DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

UPM: Udana restrukturyzacja

UPM

Autor: dja
Źródło: UPM
Data: 2007-02-14


UPM - fiński koncern działający w branży drzewno-papierniczej poprawił wyniki finansowe. Wstępne dane finansowe firmy wskazują, że przychody ze sprzedaży przekroczyły 10 mld euro, a zysk operacyjny w porównaniu z 2005r. wzrósł o 30%.

Zdaniem prezesa spółki Jussi Pesonena poprawa wyników jest efektem wprowadzonego wiosną ubiegłego roku programu, którego celem był wzrost zyskowności firmy. Dzięki restrukturyzacji poprawiono konkurencyjność dywizji papierniczej, przygotowano podstawy stabilnej dochodowości firmy, rozwinięto działalność na rynku globalnym oraz rozpoczęto reorganizację dywizji zajmującej się produkcją wyrobów z drewna.

Również w 2007r. spodziewana jest poprawa wyników. Pomimo wzrostu cen drewna i innych surowców oraz kosztów energii zużywanej w procesie produkcyjnym, których przewidywany wzrost wyniesie w 2007r. 1 do 2% - szacowane oszczędności jakie przyniesie wdrożony program sięgną ok. 110 mln euro w skali roku.

UPM przewiduje, że w 2007r. popyt na oferowane przez koncern produkty pozostanie na stabilnym poziomie.
Lekki wzrost powinien zanotować rynek papieru do drukowania. Najsilniejszy rozwój zamówień oczekiwany jest na krajach rozwijających się, natomiast w Ameryce Północnej kontynuacja trendu spadkowego.
Niewielki wzrost popytu oczekiwany jest na rynkach papierów samoprzylepnych, opakowań, sklejki i tarcicy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz