DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Inka Paletten będzie produkować więcej palet presspan

Inka Paletten

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Inka Paletten
Data: 2007-02-10


Niemiecka firma Inka Paletten planuje rozbudowę mocy wytwórczych w zakresie produkowanych przez siebie palet typu "Presspan". Plany dotyczą zakładu znajdującego się przy tartaku Klenk Holz AG w Oberrot (Niemcy) zapewniającego zrębki - surowiec do produkcji palet.

Fot. Inka Paletten

Wyraźny wzrost produkcji zapewnić mają dwie nowe prasy dostarczone przez firmę Dieffenbacher.

Inka Paletten GmbH jest największym europejskim producentem palet jednorazowego użytku, wytwarzanych z opatentowanego tworzywa drzewnego werzalit.

Pierwsza paleta INKA została wyprodukowana w 1971 roku w Siegertsbrunnie koło Monachium (Niemcy). Tam znajduje się po dzień dzisiejszy siedziba przedsiębiorstwa. Obecnie firma posiada trzy zakłady produkcyjne w Europie i dwa w USA. Dystrybucja odbywa się poprzez szeroką, międzynarodową sieć dystrybutorów. Około 160 punktów sprzedaży znajduje się w Europie oraz liczne w innych państwach.

Palety INKA są dostępne we wszystkich standardowych wymiarach, począwszy od 1/4 - wymiaru palety Euro, aż do wymiaru CP3.

Palety presspan są produkowane w sposób, który w stu procentach prowadzi do wyeliminowania szkodników. Z tego powodu nie obowiązują tego typu palet przepisy fitosanitarne mające zastosowanie w przypadku palet z drewna litego.

Innymi zaletami tego typu palet jest o 66% mniejsza powierzchnia składowania palet, bezpieczna obsługa, mały ciężar oraz oczywiście możliwość recyklingu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz