DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sokółka Okna i Drzwi S.A. z certyfikatem FSC

Autor:
Źródło:
Data: 2007-02-09


W ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance, NEPCon wykonał audit organizacji wielooddziałowej Sokółka Okna i Drzwi S.A. w miejscowości Sokółka. W efekcie wykonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) o numerze SW-COC-2153, obowiązujący w okresie od 11 stycznia 2007 roku do 10 stycznia 2012 roku.

Organizacja wielooddziałowa w skład której wchodzą dwie firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. oraz Sokółka - Zakład Produkcji Fryza Sp. z o.o. produkuje w ramach certyfikacji FSC następujące wyroby – okna (Sokółka Okna i Drzwi S.A.) oraz półfabrykaty do produkcji stolarki budowlanej (Sokółka - Zakład Produkcji Fryza Sp. z o.o.). Obie firmy oferują swoim klientom profesjonalną obsługę i wysoką jakość wyrobów wytwarzanych z sosny oraz dębu. Różnorodność wykończenia (np. kolorystyka, zastosowane elementy okuć, szyb) dostosowywane są do potrzeb klienta. Polityką firmy jest obsłużenie każdego w tym także indywidualnego klienta zlecającego wykonanie kilku czy kilkunastu wyrobów. Pro klientowskie, indywidualne podejście jest doceniane przez odbiorców co przekłada się bezpośrednio na dynamiczny rozwój firmy.

Pełnomocnik Zarządu Sokółka Okna i Drzwi S.A. - Piotr Leszczyński - następująco komentuje fakt uzyskania certyfikatu FSC: „W ciągu ostatnich lat, szczególnie w Europie, rozwinął się rynek stolarki budowlanej, którego wyroby produkowane są z drewna pochodzącego z certyfikowanych lasów. Wiele firm handlowych zobowiązało się do handlu tylko takimi wyrobami. Sokółka Okna i Drzwi S.A. uzyskując certyfikat FSC, zapewnia swoim klientom, że produkowane wyroby spełniają te wymagania, jak również potwierdza wysoką pozycję firmy na rynku. Uzyskanie certyfikatu jest jednym z etapów spełnienia najbardziej rygorystycznych norm ekologicznych od pozyskania surowca, aż po utylizację odpadów.”


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz