DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lasy Państwowe: Nadchodzi 'IV faza'

Lasy Państwowe

Autor: dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2007-02-09


Lasy Państwowe poinformowały, że w pierwszych dniach lutego b.r. rozpoczęły się prace dotyczące IV uzupełniającej fazy rokowań internetowych. IV etapu, zwanego również "naprawczym", nie przewidują nowe zasady sprzedaży drewna przyjęte przez LP w październiku ubiegłego roku.

Zakończenie prac dotyczących IV fazy rokowań internetowych planowane jest na koniec lutego 2007. W dniu dzisiejszym ukazała się (zapewne wstępna) informacja na temat zasad jakie będą obowiązywały dotycząca zasad jej dotyczących:

Źródłem surowca, który zostaje objęty IV fazą rokowań internetowych jest drewno: 1. pozostałe z I i II tury rokowań internetowych,
2. przydzielone nabywcom w ramach I, II, III fazy rokowań internetowych a niepodjęte* przez nabywców,
3. poklęskowe, zinwentaryzowane przez nadleśnictwa,
4. w części pochodzące z pul drewno incydentalne i detaliczne,
5. zablokowane do sprzedaży dla niektórych firm.

Procedura przypisu odbędzie się przy pomocy danych zawartych w Portalu Leśno-Drzewnym w ramach dodatkowej aplikacji, która uwzględni:
1. dodatkowe ilości drewna wynikające z wyżej podanych źródeł, pomniejszone o drewno poklęskowe, które weszło na pozycje planowe,
2. lista nabywców z podaniem oceny punktowej, różnicą między ilością drewna przyrzeczoną a przypisaną w I, II, III fazie naboru,
3. zgłoszone, umotywowane reklamacje,
4. legitymowanie się wieloletnimi umowami podpisanymi w ubiegłych latach.

Wyniki IV fazy rokowań internetowych zostaną przedstawione nabywcom w Portalu Leśno-Drzewnym.
Drewno dla nabywców wygenerowane w IV fazie rokowań internetowych będzie sprzedawane wg cen najwyższych uzyskanych w danym nadleśnictwie w I i II fazie rokowań, nie wyższych niż cena górna. Termin płatności pozostaje taki sam jak wybrany w I i II fazie.

niepodjęte* - w oryginalnej treści napisano "niepojęte" - ale postawiliśmy, że to błąd literowy, a nie aluzja do systemu przyznawania masy drewna, którego istoty większość nabywców "nie pojmuje".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz