DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rettenmeier zainwestuje 50 mln euro w nowy tartak

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Rettenmeier
Data: 2007-02-08


Niemiecka grupa Rettenmeier zainwestuje w nowy tartak 50 mln euro. Zakład powstanie w okręgu przemysłowym Westrich Nord i będzie działał przez nową spółkę Rettenmeier Holzindustrie Ramstein GmbH & Co. KG z siedzibą Ramstein.

Zakład w HirschbergZakład w HirschbergFot. Rettenmeier

Na powierzchni ok. 34 ha powstanie tartak z rocznym przetraciem rzędu 500.000 m3 oraz linie dalszego przerobu drewna. Głównym surowcem będą sosna daglezja i modrzew, jednak przewiduje się również przerób świerka. Planowane zakupy surowca odbywać się będą w promieniu 150 km, częściowo dostawy będą realizowane z Francji.

Dalszy przerób zwiazany będzie przede wszystkim z wyrobami przeznaczonymi do ogrodów oraz na fasady domów (impregnacja i struganie) oraz przygotowanie do eksportu (kapowanie, suszenie).

Rozpoczęcie prac budowalnych nastąpi w kwietniu b.r. Według planów zakład rozpocznie produkcje w drugim kwartale 2008r.

Firma została założona przez Josefa Rettenmeiera w 1948r. Obecnie zatrudnia ponad 1450 pracowników (5 zakładów w Niemczech, jeden na Łotwie i dwa na Słowacji. W 2006r. łącznie koncern przerobił w swoich tartakach ok. 2,1 mln m3 drewna. Na rok 2007 przewidywany jest wzrost przetarcia o ok. 0,5 mln m3. W swoich zakładach Rettenmeier zajmuje się dalszym przerobem tarcicy m.in. produkuje tarcicę suszona i strugana, warstwowe płyty klejone, klejone elementy konstrukcyjne, materiały szalunkowe, proste meble (jak np regały piwniczne), podłogi drewniane, program ogrodowy, brykiet opałowy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz