DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

BUDMA 2007: Złote medale dla producentów okien

MTP Budma

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: MTP Budma
Data: 2007-02-05


Spośród wyrobów zgłoszonych podczas Budmy 2007 do konkursu o Złoty Medali MTP medalami uhonorowane zostają najlepsze produkty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące wysoki poziom jakości.

Podczas tegorocznej edycji targów wystawcy zgłosili organizatorom ponad 100 nowości rynkowych, z których tylko 12 nagrodzono Złotymi Medalami MTP. Wśród lauretów znalazły się:
Okno jednoramowe systemu WS-6000 z drewna klejonego warstwowo o zwiększonej izolacyjności akustycznej AKUSTIK
producent: STOLBUD SA, Włoszczowa
oraz
Wysokoosiowe okno dachowe 735
producent: ROTO FRANK Sp. z o.o., Lubartów

System WS-6000 obejmuje jednoramowe okna i drzwi balkonowe, które doskonale nadają się do budownictwa wielo- i jednorodzinnego stanowiąc trwały, solidny produkt w konkurencyjnej cenie.
Elementy konstrukcyjne okien jednoramowych WS-6000, pochodzą od certyfikowanych dostawców klejone są na długość oraz warstwowo na grubość klejem o zwiększonej wytrzymałości termicznej, mechanicznej i pełnej wodoodporności oraz systematycznie poddawane są badaniom laboratoryjnym. Materiałem do ich produkcji są takiegie gatunki drewna jak sosna, meranti i dąb. Podzespoły i elementy okienne są impregnowane w odrębnym procesie i dwukrotnie malowane farbami wodorozcieńczalnymi lazurowanymi oraz wg palety RAL. Standardowe wyposażenie obejmuje: - okucia obwiedniowe z funkcją mikrouchylania na skrzydle UR;
- szyby: zestaw 2-szybowy, ze szkłem niskoemisyjnym, z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Współczynnik przenikania ciepła U<1,1 W/m2K, izolacyjność akustyczna Rw=32dB;
- aluminiowy okapnik rynnowy
- mikrouchylanie.

Okno dachowe wysokoosiowe Roto 735 H/K (wykonane z drewna (H) lub tworzywa (K). Dzięki zastosowaniu wyższej osi obrotu umożliwia łatwiejszy dostęp do okna, a komfortowa pozycja do mycia po obrocie o 135° podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma obaw, że skrzydło zatrzaśnie się samoistnie, bo wyposażone zostało w system siłowników pneumatycznych, a obsługa wszystkich funkcji odbywa się poprzez klamkę DecoLine w dolnej części skrzydła.

BUDMA 2007: Złote medale dla producentów okien (Zdjęcia: 3)

fot. Stolbud Włoszczowafot. Roto Frank

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz