DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

BUDMA 2007 - podsumowanie

MTP Budma

Autor:
Źródło: MTP Budma
Data: 2007-02-05


Rezultat poznańskiej imprezy potwierdza dobrą koniunkturę w branży budowlanej. Odbywające się w dniach 23-26 stycznia w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2007 odwiedziło ponad 50.000 gości z 34 państw. Większość zarejestrowała się jako odwiedzający targi fachowcy. Profesjonalny charakter BUDMY potwierdziły także liczne nowości prezentowane przez blisko 1.300 wystawców z 28 państw.

Targi dynamicznych wzrostów
W osiągnięciu kolejnych wzrostów poznańskim targom z pewnością pomogła rynkowa hossa. W stosunku do roku poprzedniego powierzchnia BUDMY 2007 była większa o 12 proc. Jeszcze bardziej, bo aż o 18 proc., wzrosła liczba wystawców. Statystyki te są odzwierciedleniem dobrej kondycji branży budowlanej.

Podczas czterech dni targowych w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało niemal 1.300 firm. Wśród nich bardzo znaczącą część stanowiły firmy zagraniczne – było ich w tym roku 327, co stanowi aż 25 proc. ogółu wystawców. Tegoroczna BUDMA wzbudziła wyjątkowo duże zainteresowanie mediów z kraju i ze świata. W centrum prasowym MTP wystawiono rekordową liczbę 620 akredytacji.

Nowości i wydarzenia przyciągnęły tłumy
Podczas przygotowań do tegorocznej edycji targów wystawcy zgłosili organizatorom ponad 100 nowości rynkowych, z których 12 nagrodzono Złotymi Medalami MTP. Jednakże nie tylko sama oferta wystawców przyciągnęła ogromną rzeszę profesjonalnych zwiedzających. Organizatorzy zadbali o bardzo interesujący program wydarzeń, konferencji i seminariów skierowanych praktycznie do każdej grupy docelowej właściwej dla branży budowlanej. Bez wątpienia do tych najbardziej obleganych należały m.in. Dni Inżyniera Budownictwa, INVESTFIELD czy też Centrum Budownictwa Sportowego. Sporym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń Archispace, gdzie architekci i projektanci mogli zapoznać się z ofertą rozwiązań rynkowych uplasowanych w oprogramowaniu komputerowym, oraz BudShow, który w tym roku przygotowany został pod hasłem "Dom dla każdego".

W centrum uwagi
BUDMA 2007 gościła swoich patronów. Ministra budownictwa Andrzej Aumiller przedstawił m.in. koncepcję budownictwa socjalnego. Z kolei ministra transportu Jerzy Polaczek zaprezentował rządowy program budowy dróg i autostrad. Targi odwiedziły liczne delegacje zagraniczne, m.in. z nowoprzyjętych członków Unii Europejskiej – Bułgarii i Rumunii. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych z całego kraju. To właśnie dla nich podczas specjalnie przygotowanego Forum Inwestycyjnego INVESTFIELD przedstawiono zagadnienia związane z rewitalizacją miast oraz budową dróg.

Już za rok ...
Mimo, że BUDMA dopiero się skończyła, organizatorzy już myślą o przyszłorocznej edycji imprezy. W 2008 roku targi budowlane odbędą się w Poznaniu w dniach od 22 do 25 stycznia, razem z Międzynarodowymi Targami Maszyn, Narzędzi i Sprzętu Budowlanego BUMASZ.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz