/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swarzędz Meble porządkuje portfel nieruchomości

Swarzędz Meble

Autor:
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2007-01-26


Swarzędz Meble SA zawarł z firmą Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań Sp. z o.o. z siedzibą w Swarzędzu, umowy sprzedaży i zamiany nieruchomości.

Pierwsza z umów dotyczy nieruchomości położonej w Swarzędzu, przy ul. Poznańskiej 25, w skład której wchodzi grunt o powierzchni 802 m2 wraz z posadowionym na nim budynkiem (biura i mieszkanie) stanowiące własność Swarzędz Meble SA. Na nieruchomości tej nie jest prowadzona żadna działalność gospodarcza i jest ona zbędna dla Swarzędz Meble SA. Wartość transakcji ustalona została na kwotę 260.000 zł. Zapłata ceny nastąpi do dnia 07.02.2007r.

Druga z umów to umowa wstępna, której celem jest doprowadzenie do zawarcia umowy zamiany nieruchomości. Swarzędz Meble SA jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonej w Swarzędzu, przy ul. Sienkiewicza, o powierzchni 5.159 m2 zabudowanej budynkami (budynek socjalno-biurowy, budynek produkcyjny) i budowlami. Obecnie na tym terenie prowadzona jest działalność produkcyjna przez Fabrykę Mebli Swarzędz Sp. z o.o.

W zamian za w/w nieruchomość firma CLI Poznań, wydzieli ze swojego terenu w Swarzędzu, przy ul. Rabowickiej działkę o powierzchni około 1 ha oraz wybuduje na własny koszt obiekt przemysłowy - halę produkcyjną przygotowaną do produkcji mebli, wg dokumentacji projektowej przekazanej przez Swarzędz Meble.

CLIP zapewnia wybudowanie budynku w stanie zamkniętym bez technologii, maszyn i urządzeń. Obiekt wybudowany zostanie tak, aby możliwa była jego rozbudowa i w tym celu zarezerwuje także dodatkowe 3 ha terenu. Obie firmy zobowiązały się do współpracy w celu realizacji tego przedsięwzięcia. Czas realizacji zadania przewidziano do końca 2007r. z możliwością zmiany tego terminu, przy akceptacji obu stron.

Strony umowy oświadczyły, iż zamiana obu obiektów nie będzie wymagała żadnych dopłat przez którąkolwiek ze stron. W przypadku dalszej rozbudowy i powiększenia nowego zakładu firma CLI Poznań postanowiła współpracować ze Swarzędz Meble SA przy tym przedsięwzięciu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz