DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged mniej atrakcyjny

Autor:
Źródło:
Data: 2005-01-06


W najnowszym raporcie, datowanym na 28 grudnia ub.r., analitycy Millennium DM zmienili na neutralną wcześniejszą rekomendację kupna. Najważniejszą przyczyną zmiany nastawienia jest umocnienie się złotego. Akcje Pagedu zostały wycenione na 18,50 zł, co z grubsza odpowiadało kursowi w momencie przygotowania raportu.

W raporcie podkreśla się fakt, że na eksport firma przeznacza prawie 80 proc. swoich produktów, które wartościowo stanowią około 50 proc. sprzedaży ogółem.

Umacnianie się złotego ma negatywny wpływ na osiągane marże. Po uwzględnieniu tego czynnika analitycy szacują, że w tym roku marża brutto na sprzedaży produktów obniży się do 26,8 proc., z 32,5 proc. w prognozowanych wynikach za 2004 rok. W nowych projekcjach wyników finansowych założono kurs euro na poziomie 4,05 zł oraz dolara na poziomie 3 zł.

Nie budzi już obaw autorów raportu sytuacja na rynku drewna, wskazywana wcześniej jako czynnik ryzyka. Planowany na ten rok przez Lasy Państwowe wyrąb drzew taki sam jak w 2003 roku (29,2 mln m sześc.), powinien zaspokoić potrzeby przemysłu meblarskiego i działać stabilizująco na ceny surowca.

Od momentu wydania rekomendacji akcje spółki straciły już ponad 6 proc. Spadki te zostały wykorzystane do zakupów między innymi przez fundusze zarządzane przez ING TFI, które posiadają łącznie ponad 10 proc. kapitału zakładowego oraz ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Największym akcjonariuszem firmy jest spółka Al-Pras (dawniej Yawal), posiadająca prawie 32 proc. akcji Pagedu.

Gazeta Prawna-Newsletter-Gazeta Gospodarcza


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz