DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Inwentaryzacja starych drzew na Mazowszu

Autor:
Źródło:
Data: 2007-01-12


W tym roku przeprowadzona ma być inwentaryzacja najstarszych i najcenniejszych alei oraz szpalerów drzew na Mazowszu - poinformowała rzecznik prasowy Samorządu Województwa Mazowieckiego Marta Milewska. Będzie to pierwsza taka akcja w regionie.<

Jak wyjaśniła Milewska w przesłanym w czwartek 11 stycznia komunikacie, niekontrolowana wycinka drzew sprawia, że coraz częściej z krajobrazu Mazowsza znikają stare, cenne dla różnorodności biologicznej i krajobrazowej aleje i szpalery drzew. Na problem ten zwracają uwagę liczne organizacje ekologiczne.
Rzecznik zaznaczyła, że z inicjatywą przeprowadzenia takiej akcji wyszedł Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jej celem będzie otoczenie opieką najcenniejszych i najstarszych drzew na Mazowszu.
W ramach inwentaryzacji spisane zostaną drzewa, które do tej pory nie zyskały statusu pomnika przyrody. Powstaną także wykazy drzew, znajdujących się w zasobach Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody oraz gmin - te, które uznano za pomniki przyrody. Oba zestawienia będą zawierały informacje o kondycji drzewostanów. Pozwoli to zaplanować harmonogram najpilniejszych zadań na terenie całego województwa.
Akcja ma być prowadzona we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody. AWY
PAP - Nauka w Polsce

bsz


JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz