DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

W Lasach Państwowych wielkie liczenie

Autor:
Źródło:
Data: 2007-01-10


Zakończono pierwszy etap powszechnej inwentaryzacji gatunków roślin, zwierząt, innych organizmów i siedlisk przyrodniczych w Lasach Państwowych.

Nadleśnictwa podlegające Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie zrobiły zestawienie publikacji, dotyczących stanu przyrody na zarządzanym przez siebie terenie. W krośnieńskiej RDLP powołany został Regionalny Organ Opiniodawczo - Doradczy, złożony z naukowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i leśników, czuwający nad przebiegiem prac, a w nadleśnictwach utworzono zespoły inwentaryzacyjne, które zebrały dane dotyczące występowania sześciu gatunków ptaków o charakterze wskaźnikowym dla środowiska: bociana czarnego, orła bielika, orlika krzykliwego, puchacza, cietrzewia i żurawia. Zostały też rozpoczęte prace związane z opisywaniem oraz inwentaryzacją roślin i zwierząt, a także siedlisk przyrodniczych, których wyznaczenia i ochrony wymaga Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000.
- To dopiero pierwszy etap wielkiej inwentaryzacji przyrodniczej naszych lasów, ale już mamy jego pierwsze efekty w postaci zmienionych zapisów w nowo opracowanych planach urządzenia lasu dla nadleśnictw - mówi Wojciech Szepieciński, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie ds. gospodarki leśnej. - W styczniu zaczynamy szkolenia osób, które w tym roku będą identyfikować siedliska i gatunki oraz weryfikować w terenie dostępną dziś wiedzę. (…)
ST
Dziennik Polski

JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz