DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tragedia w Azji. POMÓŻ!

Autor:
Źródło:
Data: 2005-01-05


5 stycznia 2005 cała Unia Europejska oddała hołd ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Azję 26 grudnia 2004 roku. Trzema minutami ciszy w południe uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy zginęli w tym katakliźmie.

Hołd dla ofiar tragedii w Azji Unia Europejska oddaje na wniosek rządu przewodniczącej w ubiegłym półroczu w UE Holandii. Trzy minuty ciszy w południe mają stać się dowodem solidarności Europy z ofiarami kataklizmu, uczczeniem ich pamięci.

We wtorek zaapelował o to do urzędów państwowych, samorządowych, a także organizacji społecznych i zawodowych premier Marek Belka. Na mocy decyzji prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, do połowy masztu opuszczono flagi państwowe.

O powstrzymanie się w środę od godziny 12.00 na trzy minuty od zawierania transakcji wezwała inwestorów także Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Hołd ofiarom katastrofy oddali też żołnierze i pracownicy wojska.

Na trzy minuty przerwali pracę urzędnicy samorządów lokalnych.

W wyniku trzęsienia ziemi i fal tsunami, które 26 grudnia nawiedziły kraje nad Oceanem Indyjskim, zginęło blisko 145 tys. ludzi. W opinii przedstawicieli ONZ, ofiar może być nawet ponad 150 tysięcy, bo wiele osób ciągle uważa się za zaginione.

Pomóż w zbieraniu pieniędzy, które trafią tam, gdzie dziesiątki tysięcy ludzi zginęło, a setki tysięcy ocalałych straciło dosłownie wszystko. Jak można pomóc potrzebującym informują: Polska Misja Medyczna, Caritas Polska, Polska Akcja Humanitarna, TVN, GAZETA.PL, Polski Czerwony Krzyż, Radio ZET. O możliwościach pomocy ofiarom tsunami informuje również dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Od 1 stycznia Fundacja tvn „Nie jesteś sam” organizuje zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla ofiar tsunami. Aby wspomóc akcję wystarczy wysłać SMS o treści AZJA pod numer 7126. Koszt połączenia wynosi 1zł i 22 grosze z VAT.


Wyślij SMS o treści AZJA na nr 7126
Koszt 1,22 zł


Fundacja TVN "Nie jesteś sam"

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz