/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stelmet z tytułem Dobra Firma

Rzeczpospolita

Autor:
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2006-12-20


Stelmet SA z Jeleniowa k. Zielonej Góry już rok temu znalazł się w pierwszej trójce wiodących przedsiębiorstw w Lubuskiem. W bieżącym roku zdobył przyznawany przez "Rzeczpospolitą" tytuł Dobra Firma.

Fot. Stelmet

Stelmet działa od 1985r. Obecnie posiada dziewięć zakładów produkcyjnych. Specjalizuje się w produkcji wyrobów z drewna sosnowego i świerkowego służące do wyposażenia m.in. ogrodów, parków, winnic (płoty, pergole, altany, mostki i palisady). W sumie oferuje ponad 1500 elementów i kompletnych zestawów. Ponad 99% produkcji firma eksportuje. Głównie do Europy Zachodniej (m.in. do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii) oraz do Grecji i Turcji.

W 2006 roku spółka przekształciła się w akcyjną, ma plany rozwoju zakrojone na szeroką skalę. Kosztem 40 mln euro buduje w strefie ekonomicznej w Zielonej Górze kolejną fabrykę wyrobów ogrodzeniowych (zakończenie inwestycji przewidziane jest na przełom 2007 i 2008r.).

Plany na najbliższe lata przewidują, że powstaną aż trzy fabryki kosztem ok. 100 mln euro. W każdej z nich znajdzie zatrudnienie ok. 500 osób. W tej chwili Stelmet zatrudnia ok. 1000 osób, przerabia rocznie ok. 350 tys. m3 surowca. Z roku na rok wartość sprzedaży spółki rośnie o kilkadziesiąt procent, a otwarcie nowej fabryki zwiększy przychody nawet dwukrotnie.

Planowane inwestycje skłaniają właściciela i założyciela firmy Stanisława Bieńkowskiego do poszukiwania kapitału na giełdzie. Początkowo zakładał debiut na warszawskim parkiecie już jesienią 2006 roku. Teraz jednak myśli o przyszłym roku. - Proces wejścia na giełdę jest dość długi, ale już mamy wybranego doradcę finansowego, przygotowujemy prospekt emisyjny i na pewno zadebiutujemy w 2007r. - informuje Tomasz Kucharski, wiceprezes spółki.

Stelmet z tytułem Dobra Firma (Zdjęcia: 3)

fot. Stelmet

Liczba wyświetleń: 2579


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA