DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tras-Intur może podwoić przychody

Autor:
Źródło:
Data: 2006-12-19


Dzięki planowanym przejęciom Tras-Intur może podwoić przychody, a nie uwzględniając nowych spółek w grupie w 2007 roku firma chce zwiększyć przychody o 30 proc. - poinformował dziennikarzy Jan Mazur, prezes Tras-Inturu.

Synergis, Orion i ...
"Pracujemy nad zakupem dwóch kolejnych firm. Jedną z nich jest Orion Plus, specjalizująca się w produkcji konstrukcji stalowych dla budownictwa oraz wież telekomunikacyjnych. Druga firma uzupełniłaby naszą ofertę o zewnętrzne i wewnętrzne drzwi drewniane. Wstępne kroki już zostały poczynione" - powiedział Mazur na spotkaniu z dziennikarzami.
Wcześniej firma zdecydowała o przejęciu spółki Synergis zajmującej się produkcją okien i fasad aluminiowych. Aby je zrealizować firma zamierza przeprowadzić emisję 1.800.000 akcji serii M. Wszystkie walory nowej emisji zostaną zaoferowane Markowi Grzonie w zamian za cały kapitał zakładowy Synergis. Pozostałe przejęcia też mają być dokonywane w zamian za akcje.
"Sprawę przejęcia Synergis chcemy zakończyć w pierwszym kwartale, a pozostałych dwóch spółek w pierwszym półroczu 2007 roku" - powiedział prezes.
Spółka Orion ma mieć w 2006 r. około 22 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku, a druga spółka, którą Tras-Intur jest zainteresowany, powyżej 36 mln zł przychodów i również około 1,5 mln zł zysku netto.
"Bez przejęć wartość sprzedaży Tras-Inturu wzrośnie w przyszłym roku o około 30 proc., a po przejęciach wartość sprzedaży podwoiłaby się" - powiedział Mazur.
Zakładany wzrost przyszłorocznej sprzedaży spółek, które chce przejąć Tras-Intur to minimum 10 proc. Obecnie firma nie planuje innych przejęć.
W czwartym kwartale 2006 roku przychody Tras-Inturu mają wynieść 20-21 mln zł. Po trzech kwartałach 2006 r. grupa miała 51,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,18 mln zł zysku netto.

Dewidendy w 2008 roku
Firma na razie nie planuje wypłaty dywidendy. Pierwsza może nastąpić w 2008 roku.
"Naszym celem jest wypłacanie dywidendy, począwszy od zysku za 2007 rok" - powiedział prezes.
W plan przyszłorocznych przychodów spółka nie wlicza spodziewanych wpływów z kontraktu na dostawy okien i drzwi antyhuraganowych na południe USA. Spółka liczy, że ostateczna umowa zostanie podpisana do końca lutego 2007 roku.
Ze względu na rozwój działalności firma zdecydowała o przeprowadzeniu emisji akcji serii L z prawem poboru. Cena emisyjna wynosi 2,5 zł.
Zapisy na 6.339.245 akcji serii L rozpoczną się 20 grudnia i potrwają do 27 grudnia.
Środki z tej emisji firma chce przeznaczyć m.in. na zakup linii do produkcji okien PVC, odnowa parku samochodów ciężarowych, zakup systemu zarządzania i zwiększenie środków obrotowych.


info: onet.pl
PAP, tm


JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz