DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lasy Państwowe: Surowiec drzewny - analiza rokowań internetowych

Lasy Państwowe

Autor: Wojciech Skurkiewicz
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2006-12-19


Zgodnie z ostatecznie ustalonym harmonogramem wdrażania nowych zasad prowadzenia sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, 13 grudnia 2006 roku, w godzinach wieczornych, przedstawione zostały wyniki rokowań internetowych na 2007 rok.

Fot. Drewno.pl

W portalu leśno-drzewnym zarejestrowało się ponad 7 tys. firm, które złożyły ponad 50 tys. ofert zakupu drewna poszczególnych grup handlowych na 34 mln m3 (oferta nadleśnictw i zakładów Lasów Państwowych w trybie rokowań internetowych wyniosła 25 mln m3).

Wyniki rokowań zostały poddane analizie przez wydziały marketingu regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych oraz Komisję Leśno-Drzewną na trzecim kolejnym posiedzeniu, które odbyło się 15 grudnia w Orzechowie Morskim.

W wyniku merytorycznych ocen ustalono, że w aktualnej sytuacji rynkowej, wskazane jest dokonanie uzupełniającej fazy rokowań internetowych. Wymaga to między innymi: - aktualnego wstrzymania publikacji wyników internetowych dla około 30 firm zagranicznych lub ich przedstawicielstw w Polsce oraz wytypowanych firm, które zarejestrowały się w ostatnim okresie rokowań, złożyły ofertę zakupu drewna, przy czym nie posiadały historii zakupu a wykazały dość znaczne moce przerobowe;
- analizy przydziału drewna dla nabywców w III fazie naboru drewna, szczególnie umiejscowionego poza bazą dotychczasowego zaopatrzenia. W tym celu zostanie stworzona w portalu leśno-drzewnym dodatkowa aplikacja służąca koordynacji wymiany poszczególnych grup handlowych pomiędzy nabywcami;
- dodatkowej weryfikacji puli drewna incydentalnego, przeznaczonej w założeniu dla nabywców pojawiających się na rynku w sposób trudny do identyfikacji - zakłada się, że nabywcy ci zarejestrowali się już w portalu.

Dodatkowe procedury będą realizowane sukcesywnie a ich zakończenie przewidywane jest na początku 2007 roku.

Oczywiste jest, że rokowania internetowe zostaną uzupełnione zapowiadaną aplikacją e-drewno. Począwszy od stycznia 2007 wszystkie podmioty będą mogły nabywać dodatkowe masy drewna pod swoje aktualne potrzeby w drodze licytacji internetowych. Znaczące masy drewna w tej aplikacji zostaną zaoferowane klientom w nadleśnictwach RDLP w Olsztynie oraz Katowicach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz