DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wietnamski przemysł drzewny bije rekordy

Viet Nam News

Autor: dja
Źródło: Viet Nam News
Data: 2006-12-18


Wietnamski eksport drewna i wyrobów z drewna według prognoz osiągnie w tym roku 2.2 mld USD, co stanowi wzrost o 38% w stosunku do roku 2005.

Według organizacji Vietnam Forest and Wood Products Association w ciągu ostatnich sześciu lat wartość eksportu produktów drzewnych wzrosła dziesięciokrotnie.

Według prognoz do 2010r. roczny obrót może sięgnąć 5,5 mld USD, a Wietnam zostać największym dostawcą mebli drewnianych do USA. Już teraz jest trzecim największym eksporterem wyrobów z drewna na rynek japoński zaraz po Chinach i Tajlandii.

Wietnamski przemysł drzewny to ok. 1.200 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem i eksportem drewna i jego wyrobów. Ok. 200 z nich to inwestycje kapitału zagranicznego.

Liderem w produkcji wyrobów z drewna na eksport jest prowincja Binh Duong. Firmy z tego regionu mają 30% udział w wartości eksportu.

Atutami Wietnamu są wykwalifikowani pracownicy i korzystny system lokalizacji portów morskich. Problemem w rozwoju przemysłu drzewnego może być niedobór surowca. Zgodnie z przewidywaniami Wietnam wkrótce stanie się znaczącym importerem drewna okrągłego i tarcicy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz