DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tras-Intur wydłużył zapisy na akcje serii L

Tras-Intur SA

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur SA
Data: 2006-12-14


Tras-Intur wydłużył zapisy na akcje serii L. Zapisy na 6.339.245 akcji serii L o wartości nominalnej 2 zł każda będą przyjmowane od 20 do 27 grudnia po cenie emisyjnej 2,50 zł. Po przeprowadzonej emisji akcje serii L będą stanowiły 33,33 % ogólnej liczby akcji spółki.

Spółka planuje pozyskać z rynku 14,85 mln zł netto. Koszty oferty wyniosą ok. 1 mln zł.

Otrzymane środki finansowe firma planuje wydać na unowocześnienie i rozbudowę parku maszynowego oraz zwiększenie środków obrotowych. Zakup kompletnej linii do produkcji okien PVC za ok. 2 mln zł oraz zakup gniazda CNC do produkcji okien drewnianych wraz z oprzyrządowaniem za ok. 1 mln zł mają zapewnić moce produkcyjne dla przewidywanego dynamicznego wzrostu zamówień eksportowych na okna.
Ok. 0,5 mln zł firma chce przeznaczyć na wdrożnie nowoczesnych systemów informatycznych pozwalających na optymalizację funkcjonowania rozrastającego się zakładu produkcyjnego.

Obniżenie kosztów w zakresie transportu własnych wyrobów na terenie Europy i wzrost konkurencyjności w przewozach usługowych ma zapewnić m.in. odbudowa parku samochodowego Zakładu Transportu i Spedycji. Na ten cel spółka przeznaczy ok. 1 mln zł.

Prawie 8 mln zł zasili środki obrotowe, co umożliwi realizację już zawartych i przewidywanych do końca roku, znacznych kontraktów w branży okien i fasad aluminiowych oraz planowanych zamówien z umów negocjowanych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz