DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tylko do 5 grudnia można składać oferty na zakup drewna

Autor: dja
Źródło: DREWNO.PL
Data: 2006-12-04


Do 5 grudnia można składać oferty na zakup drewna zgodnie z nowym systemem jego sprzedaży wprowadzonym przez Lasy Państwowe.

O przyznanych ilościach surowca drzewnego jaki firma będzie mogła kupić w 2007r. informacja zostanie przekazana 12. grudnia.

Według wyznaczonego przez Lasy Państwowe limitu, w przyszłym roku klienci mogą kupić maksymalnie15% więcej surowca. Jeżeli przedsiębiorstwa chcą rozwijać się w szybszym tempie, będą musiały o surowiec walczyć na przetargach.

Zdaniem przedstawicieli Lasów limit jest sposobem na powstrzymanie przedsiębiorców przed zamawianiem ilości drewna, przewyższających ich potrzeby.

Pojawiły się informacje, że nowy system ma luki, dzięki którym "zaprzyjaźnione" firmy mogą uzyskiwać nieuczciwą przewagę. Błędy dotyczące historii współpracy przedsiębiorstw z Lasami Państwowymi dotychczas poprawiane były przez pracowników nadleśnictw. Tydzień przed końcem składania ofert, możliwość ta została zablokowana ze względu na obawy, że usuwanie historii i rejestracja nowych firm może stanowić element nieczystej gry rynkowej. Obecnie zmiany takie można wprowadzać wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgoda dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz