DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

List otwarty Zakładów Usług Leśnych

Autor:
Źródło:
Data: 2006-12-01


List otwarty Zakładów Usług Leśnych świadczących usługi dla Nadleśnictwa Kamienna Góra

W związku z tragiczną sytuacją naszych firm, świadczących usługi leśne, prosimy Pana Dyrektora o interwencję.
Proponowany wzrost stawek nie pozwoli nam w żaden sposób na wywiązanie się z zadań, wynikających z przetargu na usługi leśne w 2006 roku.
Z tego powodu zastanawiamy się nad celowością przystąpienia do przetargu na prace leśne w roku 2007. Wieloletnie zaszłości w waloryzacji stawek spowodowały, że w bieżącym roku pracujemy za 6,90zł za roboczogodzinę w zagospodarowaniu oraz średnio ok. 40,00zł za pozyskanie i zrywkę 1m3 drewna. Sytuacja na rynku pracy spowodowała, że zagrożeni jesteśmy nie wywiązaniem się z podpisanych umów. Robimy wszystko, aby do tego nie doszło...

Pełna treść listu otwartegoKamienna Góra 29.11.2006
Pan
Andrzej Matysiak
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych


W związku z tragiczną sytuacją naszych firm, świadczących usługi leśne, prosimy Pana Dyrektora o interwencję. Proponowany wzrost stawek nie pozwoli nam w żaden sposób na wywiązanie się z zadań, wynikających z przetargu na usługi leśne w 2006 roku. Z tego powodu zastanawiamy się nad celowością przystąpienia do przetargu na prace leśne w roku 2007. Wieloletnie zaszłości w waloryzacji stawek spowodowały, że w bieżącym roku pracujemy za 6,90zł za roboczogodzinę w zagospodarowaniu oraz średnio ok. 40,00zł za pozyskanie i zrywkę 1m3 drewna. Sytuacja na rynku pracy spowodowała, że zagrożeni jesteśmy nie wywiązaniem się z podpisanych umów. Robimy wszystko, aby do tego nie doszło.
Zaznaczamy, że pracujemy w terenie górskim, gdzie wysiłek włożony w pracę i jej koszty są o wiele większe niż na terenach nizinnych, a są nizinne nadleśnictwa w naszej dyrekcji, gdzie stawki za pozyskanie i zrywkę są takie same, a nawet np. w zagospodarowaniu o 100% wyższe. Wzrost stawek o 10 czy 15 procent niczego nie zmieni. Sukcesywnie odchodzą od nas najlepsi, wyszkoleni przez lata pracownicy. Nawet przy największej minimalizacji zysku nie jesteśmy w stanie, przy obecnych stawkach oraz proponowanej podwyżce, ich zatrzymać. Prosimy o zapoznanie się z naszymi kalkulacjami, z których wynikają minimalne stawki, bez których nie mamy szans na normalne funkcjonowanie i realizację zadań. Zaznaczamy jednocześnie, że spotykamy się na poziomie nadleśnictwa w równym stopniu ze zrozumieniem jak i z bezsilnością. Wygląda na to, że tylko Pan Dyrektor jest w stanie zmienić istniejącą sytuację, zwiększając środki finansowe na wykonanie zadań w nadleśnictwie w 2007 roku.
W załączeniu przesyłamy kalkulację na stawkę w zagospodarowaniu lasu oraz średnie stawki na pozyskanie i zrywkę drewna.
W związku z tym, że problem ten nie dotyka tylko jednego nadleśnictwa, pozwalamy sobie na upublicznienie powyższego pisma.
Z Wyrazami Szacunku
Przedstawiciele Zakładów Usług Leśnych świadczących usługi
dla Nadleśnictwa Kamienna Góra, RDLP Wrocław

Do wiadomości:
1. Dyrektor RDLP Wrocław, Pan Adam Płaksej.
2. Nadleśniczy Nadleśnictwa Kamienna Góra, Pan Dariusz Gajda.
3. Prasa leśna.
4. Internetowe portale leśne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz