DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Stolarka Wołomin chce wejść na giełdę

Stolarka Wołomin, PAP

Autor: dja
Źródło: Stolarka Wołomin, PAP
Data: 2006-11-28


Stolarka Wołomin SA - producent stolarki budowlanej z drewna, rozważa wejście na GPW. Zdaniem Jarosława Mikosa, prezesa i głównego akcjonariusza spółki, który wraz z kilkoma osobami fizycznymi kontroluje około 72% jej akcji mogłoby to się stać w 2008r.

fot. Stolarka Wołominfot. Stolarka Wołomin

Stolarka Wołomin od kilku lat przynosi straty. Prognoza na rok bieżący to 20 mln zł straty netto i 8 mln straty EBITDA przy przychodach rzędu 70 mln zł . Kiepskie wynik były związane ze zbyt małą wielkoscią produkcji w stosunku do ponoszonych kosztów. Obecnie jest już po restrukturyzacji i według J. Mikosa w przyszłym roku spółka będzie miała dodatni wynik finansowy (ok. 10 mln zł EBITDA), a przychody wzrosną do ok. 100 mln zł. W 2008r. wyniki mają być jeszcze lepsze.

W planach spółki jest również rozwój przez akwizycję, Stolarka chciałaby kupić tartak oraz kilka mniejszych firm funkcjonujących na rynku stolarki otworowej.

Stolarka Wołomin SA jest obecna na rynku ponad 50 lat. Jest jednym z największych producentów okien i drzwi drewnianych w Polsce. Kilka lat temu rozpoczęła również produkcję drewnianych podłóg trzywarstwowych. Spółka zatrudnia ok. 670 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz