DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Narzędzia, które się nie starzeją…

Stanley

Autor: <font color=gray>opr. JR</font>
Źródło: Stanley
Data: 2006-11-22


Miara należy do zestawu najpotrzebniejszych narzędzi, które powinny być w każdym domu. Używają jej nie tylko profesjonaliści, specjaliści w zakresie drobnych napraw, domowi majsterkowicze, ale również osoby nie mające na co dzień nic wspólnego z pracami remontowo - budowlanymi.<

<center><font color=darkred><b> Tradycyjna miara Powerlock<br></b><i> fot. Stanley</i></font></center><center><font color=darkred><b> Tradycyjna miara Powerlock<br></b><i> fot. Stanley</i></font></center>

b>Miara POWERLOCK firmy Stanley – klasyka wśród narzędzi
Przemeblowanie pokoju, zakup firan, przycięcie wykładziny czy położenie nowej tapety – to prace, do wykonania których niezbędne jest dokonanie pomiaru. „Na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi pomiarowych, których producenci próbują zdobyć przychylność klientów. To projektanci Stanley’a skonstruowali jednak model, który nieprzerwanie od ponad 40 lat cieszy się na świecie największą popularnością: to miara zwijana typu POWERLOCK. Możemy dziś o niej powiedzieć: produkt – legenda wśród narzędzi ręcznych”, mówi z nieukrywaną radością i satysfakcją Piotr Sawicki, Dyrektor Generalny firmy Stanley w Polsce .

Miara zwijana POWERLOCK została wprowadzona na rynek w 1964 roku i niemal natychmiast stała się światowym standardem wśród narzędzi pomiarowych. W ciągu 42 lat obecności na rynku kopiowano ją na wiele sposobów. Nie przeszkodziło jej to jednak w uzyskaniu opinii narzędzia o niezawodnej konstrukcji i wyjątkowej funkcjonalności. POWERLOCK zawdzięcza ją m.in. właściwościom taśmy, produkowanej z wysokojakościowej stali węglowej. Producent profiluje ją tak, aby w przekroju poprzecznym przyjmowała kształt części elipsy. Dzięki temu zwiększa się wytrzymałość taśmy, a zmniejsza możliwość jej załamania przy wysunięciu z obudowy bez podparcia. Aby łatwo można było odczytać podziałkę, taśma pokryta jest warstwą antykorozyjną i pomalowana na biało i żółto. Dodatkowym zabezpieczeniem podziałki jest folia MYLAR, która 10-ciokrotnie przedłuża jej trwałość.

POWERLOCK marki Stanley to także gwarancja precyzyjnego pomiaru. Podobnie jak inne narzędzia tego producenta, wyposażono ją bowiem w taśmę, spełniającą ostre warunki norm UE wg II klasy dokładności. W praktyce oznacza to, że jesteśmy w stanie określić dokonany przy jej pomocy wymiar z dokładnością do 0,9 mm na 3 metrach. Zaczep mierniczy, w który wyposażona jest miara Stanley umożliwia dokładne dokonanie zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego pomiaru. Wygodę stosowania oraz funkcjonalność POWERLOCK’a podnosi blokada i automatyczne zwijanie taśmy oraz praktyczny zaczep do paska.
Rozwinięcie idei legendarnej miary POWERLOCK stanowią kolejne miary stworzone przez projektantów Stanley’a: FATMAX, LEVERLOCK i OPP.

REKLAMA
Cennik usług reklamowych

Informacje o firmie Stanley
Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.
W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.
W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.
www.stanleyworks.pl

Narzędzia, które się nie starzeją… (Zdjęcia: 2)

<center><font color=darkred><b> Tradycyjna miara Powerlock<br></b><i> fot. Stanley</i></font></center><center><font color=darkred><b> Udoskonalona wersja miary <br>Powerlock - BladeArmor<br></b><i> fot. Stanley</i></font></center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz