DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Fakro: 20 mln zł na nową linię produkcyjną

Fakro

Autor: dja
Źródło: Fakro
Data: 2006-11-21


Około 20 mln zł kosztowało uruchomienie produkcji okien dachowych nowego typu, o konstrukcji aluminiowo-tworzywowej.

fot. Fakrofot. Fakro

Dla potrzeb uruchomienia nowego wydziału produkcyjnego, wyposażonego w nowoczesną linię produkcyjną została wybudowana nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 5 tys. m2. Praca na nowym wydziale docelowo odbywać się będzie w trybie dwuzmianowym, a zatrudnienie znajdzie ok 100 osób.

PTP to nowy rodzaj rodzaj okno dachowego o konstrukcji aluminiowo-tworzywowej. Prace nad stworzeniem produktu trwały trzy lata, z czego półtora roku zajęły prace nad projektowaniem elementów i podzespołów okna. Drugie półtora roku pochłonęło testowanie rozwiązań konstrukcyjnych i sprawdzanie walorów użytkowych. Nowa linia pozwoli na produkcje 400 takich okien dziennie.

W miejscu nowo wybudowanej hali do produkcji okien aluminiowo-tworzywowych jeszcze trzy miesiące temu stały suszarnie do drewna, które zostały przeniesione do nowego zakładu obróbki drewna w Rudniku nad Sanem. Dwa ostatnie lata to czas licznych inwestycji prowadzonych również w innych zakładach produkcyjnych FAKRO: w Tymbarku, Dobrej oraz Mielcu.

FAKRO to prywatna firma rodzinna powstała w 1991 roku. Obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się polskich firm, jak również najszybciej rozwijającym się producentem okien dachowych na świecie. W globalnym rynku okien dachowych Fakro posiada 17% udział, w krajowym ok. 50%..

W 5 zakładach produkcyjnych i 10 firmach dystrybucyjnych na świecie, firma zatrudnia ponad ok. 2600 oób.

Od początku istnienia firma FAKRO sto procent wypracowanych zysków przeznacza na inwestycje. Co roku w ofercie FAKRO pojawia się wiele nowości. Pracuje nad nimi sztab trzydziestu konstruktorów – autorów patentów. Ilość patentów zgłaszanych rocznie plasuje firmę na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej innowacyjnych polskich firm.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz