DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polacy wykorzystywani w fabryce produkującej wyroby z drewna we Włoszech

Autor:
Źródło:
Data: 2006-11-15


Po raz kolejny Polacy we Włoszech padli ofiarami osób wykorzystujących ich do niewolniczej pracy. Jak poinformowała włoska agencja prasowa Ansa, Polacy wraz z Rumunami, Bułgarami i Rosjanami pracowali po 10 godzin w fabryce produkującej wyroby z drewna w miejscowości Mondragone, koło Caserty na południu kraju. Zarabiali dziennie 2-3 euro.

W zakładzie interweniowali karabinierzy. W sumie - według włoskiej agencji prasowej - w firmie, produkującej między innymi skrzynki na warzywa i owoce oraz drewniane podesty i panele, pracowało 30 cudzoziemców bez prawa pobytu. Niektórzy imigranci, jak się okazało, byli tam już od ponad dwóch lat. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, określili warunki pracy i życia robotników jako "nieludzkie i krytyczne".

Robotników - wykorzystywanych i zatrudnionych nielegalnie - znaleziono podczas rutynowej kontroli prowadzonej przez karabinierów i inspektorów pracy.
Ansa relacjonuje, że kiedy karabinierzy wkroczyli do fabryki, niektórzy pracujący w niej imigranci uciekli. Pozostałe osoby, wśród nich ciężarne kobiety, zostały spisane.
Administratorce zakładu, 40-letniej mieszkance Neapolu, postawiono zarzut zatrudniania pracowników bez prawa pobytu, przez co - jak podkreślono - wykorzystywała ich sytuację.
Karabinierzy prowadzą dochodzenie w sprawie ewentualnych wspólników administratorki fabryki.
Sylwia Wysocka

wp.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz