DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged obniżył prognozę zysku

Autor:
Źródło:
Data: 2006-11-14


Zarząd Paged SA przedstawił nową prognozę wyników finansowych dla Grupy Kapitałowej Paged SA na rok 2006, według której zysk Grupy będzie niższy.

Niższy zysk to m.in. efekt decyzji podjętej o tym, że zysk ze sprzedaży akcji Paged SA przez spółkę zależną w wysokości 1,650 mln zł (Paged SA kupi je w celu umorzenia), nie będzie uwzględniony w wyniku skonsolidowanym.

Ponadto na podstawie danych finansowych za trzy kwartały 2006r., przewidywań spółek należących do Grupy, a zwłaszcza: - niedoszacowania kosztów połączenia trzech spółek meblowych
- niższej - zwłaszcza w III kwartale br. - sprzedaży spółek meblowych z uwagi na dłuższą niż założono przerwę w produkcji i sprzedaży w związku z połączeniem (przygotowanie do połączenia, inwentaryzacje, wprowadzanie danych do systemu informatycznego), - wyższe niż przyjęto w pierwszym okresie funkcjonowania straty nowo powstałych spółek handlowych Paged Kontrakt i Zumkontrakt (USA), - niedoszacowanie na etapie sporządzania prognozy odroczonego podatku dochodowego (przyjęto, iż z uwagi na nierozliczone straty podatkowe z lat ubiegłych do wysokości tych strat nie wystąpi podatek dochodowy),
zarząd ocenia, że dotychczasowa prognoza w zakresie poziomu zysku netto nie zostanie zrealizowana.

Po korekcie, planowana sprzedaż Grupy Paged w 2006r. wyniesie 333,950 mln zł (bez zmian), a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej 15,5 mln zł (we wcześniejszej prognozie 20,350 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz