DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Dębowa Aleja w Kampusie SGGW

Autor:
Źródło:
Data: 2006-11-09


Dębowa Aleja z 60-ciu drzew, które wyrosły z żołędzi pomnika przyrody Dębu Chrobrego zostanie posadzona na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dęby są jednocześnie wyróżnieniem dla najlepszych szkół i przedszkoli prowadzących edukację ekologiczną.

Jak informuje rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk, w tegorocznej, szóstej edycji programu "Zielone Certyfikaty" wyróżnionych zostanie 16 placówek, które prowadzą edukację ekologiczną dzieci i młodzieży.
Do tej pory w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Zielony Certyfikat" uczestniczyło ponad 200 placówek oświatowych.
"Program Zielony Certyfikat to nie tylko nagroda dla najaktywniejszych placówek edukacyjnych, wychowujących dzieci i młodzież w szacunku do przyrody, ale także chęć zwrócenia uwagi Polakom na symbole naszej państwowości, naszego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, jakimi są najstarsze polskie dęby" - wyjaśnia Krzysztof Szwejk.
Rzecznik uczelni podkreśla, że pomnikowe dęby są ważnymi symbolami naszego ponad 1000-letniego Państwa. "Uosabiają siłę, niezłomność i wytrwałość. To nie tylko symbole Państwa, ale jednocześnie drzewa, cząstki przyrody, łączniki między tradycją i duchem dzisiejszych czasów" - wyjaśnia.
Organizatorzy programu uważają, że naszym obowiązkiem jest podjęcie próby ratowania potomstwa z usychającego Mieszka, Napoleona, Dębu Kobendzy i kilku innych. "To ogromnie ważna dla nas wszystkich misja ratowania symboli polskiej przyrody i kultury" - podkreśla Krzysztof Szwejk.
Patronami inicjatywy są Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu "Zielony Certyfikat" w Auli Kryształowej SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie, 14 listopada (wtorek) o godz. 11.00.
Sadzenie drzewek w Dębowej Alei Programu "Zielony Certyfikat" odbędzie się tego samego dnia, o godz. 13.30. Dębowa Aleja wyrośnie przed akademikiem Limba.

PAP - Nauka w Polsce Bogusława Szumiec-Presch

kol

JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz