DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Resort finansów kontra szara strefa

Autor:
Źródło:
Data: 2004-12-28


Rozporządzenie o kasach fiskalnych

Kasy fiskalne mają wyeliminować oszustów. Uczciwi podatnicy nie muszą się obawiać - mówi Jarosław Neneman, wiceminister finansów.

Rozporządzenie o kasach fiskalnych podpisane. Zostanie opublikowane w najbliższym Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 1 stycznia 2005 r.

Komu kasy, komu

Od wczoraj oficjalnie wiadomo już, na które grupy zawodowe w 2005 r. spadnie obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kas fiskalnych. Od 1 maja 2005 r. będą musieli ich używać m.in.: fryzjerzy, kosmetyczki, zakłady fotograficzne, kurierzy dostarczający towary, lakiernicy, pozłotnicy, tapicerzy, introligatorzy, podmioty świadczące usługi parkingowe, zajmujący się utrzymaniem ulic i placów.

(...)

Kategoryczny fiskus

Jarosław Neneman podkreśla, że rozszerzenie obowiązku używania kas fiskalnych ma ograniczyć szarą strefę podatkową i utrudnić życie oszustom. Nie wie jednak, ile pieniędzy przyniesie to budżetowi. Na pytanie, czy resort nie obawia się ostrych protestów, odpowiada: - Taksówkarze bardzo protestowali, ale przegrali i musieli pogodzić się nową sytuacją. Inne branże też mogą protestować. Nie odpuścimy - deklaruje Neneman.

Jarosław Królak

Finanse-Giełda-Wirtualna Polska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz