DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

UE: Nowe wymagania dla ciągników

Autor:
Źródło:
Data: 2006-11-02


Do końca br. roku państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wdrożyć przepisy zawarte w dyrektywie Komisji Europejskiej dotyczące nowych wymagań wobec ciągników kołowych (traktorów) używanych w rolnictwie i leśnictwie.

Celem wdrożenia nowych przepisów jest dostosowanie wyrobów europejskich producentów do norm technicznych obowiązujących na świecie.
Większość obecnie obowiązujących w tym względzie pochodzi z przełomu lat 70 i 80. Dostępna dzisiaj technika pozwala na produkcję ciągników znacznie bezpieczniejszych i posiadających większą wydajność pracy.

Nowe normy zmieniają wymagania dotyczące m.in. poziomu hałasu, montażu szyb oraz osłon zwiększających bezpieczeństwo, oświetlenia,, maksymalnego nacisku na osie i maksymalnej dopuszczalnej masy obciążonego pojazd.

Traktory nie spełniające nowych wymagań po 1 lipca 2007r. nie otrzymają unijnej homologacji, będą jednak mogły otrzymać homologację krajową.
Po 1 lipca 2009r. urzędy państw członkowskich unii będą mogły odmówić rejestracji, sprzedaży lub dopuszczenia do ruchu takich pojazdów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz